14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці

106055873_pokrov
Історія свята…
Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії відзначається ще з 910 року. Саме тоді, у Влахернській церкві (у Константинополі), де зберігався одяг Богоматері, під час богослужіння Андрій і його учень Єпіфаній побачили літаючу в повітрі Богородицю, яка розпростерла над молільниками своє широке біле покривало.

Святий Хреститель Господній Йоан і святий апостол Йоан Богослов супроводжували Царицю Небесну.

Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися за християн. За переказами, вона довгий час перебувала в молитві. Потім, підійшовши до Престолу, продовжувала Свою молитву, а по закінченню зняла зі своєї голови покривало і простягнула його над усіма людьми у храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

Преблагословенна Богородиця просила Господа Ісуса Христа прийняти молитви всіх людей. Дивне явище Богородиці, що покриває християн, підбадьорило і втішило греків, зібравши останні сили, вони перемогли сарацинів. У Влахернській церкві збереглася пам’ять про явлення Богоматері.