20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя.

6845985013_bef1527035_b-563x353Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного.

1. Брехня проявляється в різному: невідповідність, напівправда, очорнення. Але завжди є зброєю боягузів.
  2. Навернення є справою однієї хвилини. Освячення – справою всього життя.
  3. Найбільша святість полягає в щоденному виконанні “дрібних обов’язків”.
  4. Будь витривалим у молитві. Навіть тоді, коли твої зусилля видаються тобі даремними.  Молитва завжди плідна.
  5. Диявол ніколи не стане віч-на-віч.
  6. Церковна молитва співана, бо самої мови не вистачало б для молитви.
  7. Без поспіху. Думай, що ти говориш і до кого. Бо цей потік слів без застанови – то пустий шум, стук по бляшанці. Більше того, пригадую слова святої Терези про те, що хоч би як довго ти рухав губами, я не вважаю це за молитву.
  8. Про мовчання ніколи не прийдеться жаліти; а про надмір мови – часто.
  9. Твоя любов має пристосуватися до потреб інших людей, а не твоїх.
  10. Християни! Ви маєте обов’язок бути прикладом у всіх сферах життя, також і як громадянин у стосунку до спільного блага.
  11. Молитва християнина ніколи не є монологом.
  12. Погідна, з урівноваженим характером, з незламною волею, глибокою вірою і палкою набожністю: ось невід’ємні риси Божої дитини.
  13. У житті християнина “все” має бути для Бога, водночас і перемагання слабкостей особистих, яке Бог розуміє і вибачає.
  14. Милосердя полягає не стільки в “даванні”, скільки на “розумінні”.
  15. Бог любить нас незрівнянно більше, ніж ти любиш самого себе. Відтак дозволь Йому, щоб від тебе вимагав!
  16. Вервиця є потужною зброєю. Використовуй її  з довірою, і результати здивують тебе.
  17. Живи у тісних стосунках зі своїм Ангелом Охоронцем. Трактуй його як найкращого приятеля, бо він ним є, і він допомаагтиме тобі у щоденних справах.
  18. Героїзм роботи полягає у виконанні до кінця кожного завдання.
  19. Християнська радість не є фізіологічним почуттям: її підстава надприродна і сильніша, ніж хвороба і протилежності.
  20. Запитуй себе по декілька разів впродовж дня: чи в цю мить я роблю те, що повинен?

Переклад з польської Тетяна Трачук, ДивенСвіт.

За матеріалами: deon