Десять заповідей успіху від Пйотра Штомпки.

1389548Нещодавно видатний польський соціолог Пйотр Штомпка спеціально для українських студентів розповів про десять секретів успіху в науці

Пйотр Штомпка читав лекції в найвідоміших університетах на чотирьох земних континентах. Науковець є також членом Academia Europa i American Academy of Arts and Sciences. Його наукові роботи були опубліковані чотирнадцятьма мовами світу. Він займав престижний пост президента Міжнародної Соціологічної Асоціації (International Sociological Association) в 2002-2006 рр. З усіма присутніми дослідник поділився цікавими фактами із біографії, розповів про свій кар’єрний шлях, труднощі і перемоги, які вдалося здобути. Ділимось із читачами ДивенСвіту порадами Пйотра Штомпки про те, як досягнути успіху в науці та й у житті загалом.

1. Працюй. Щоденна розмірена праця є запорукою твого успіху. Навіть тоді, коли не хочеться працювати, сідай і просто дивись в монітор доти, допоки не набридне і ти візьмешся до роботи.

2. Не чекай слушної нагоди: бери і роби! Жити треба повноцінно кожної миті.

3. Не втрачай свого оптимізму, завжди позитивно стався до життя, вір у здійснення своїх найнеймовірніших мрій.

4. Ніколи не соромся своїх здобутків. Скромність корисна риса, але помірковано. Чому не пишатися тим, чого тобі вдалося досягнути?

5. Став собі високу плану, на перший погляд, навіть нереальну – і досягай її.

6. Знайди собі зразок – це не обов’язково мусить бути реальна людина, може якийсь літературний персонаж, той, на кого ти хотів би рівнятись. Це стане потужною мотивацією твоїх вчинків.

7. Шукай фортуни, але пам’ятай, що вона ніколи не приходить до пасивних людей – дій.

8. Що б ти не робив, роби це якнайкраще.

9. Навчись доводити справу до кінця, навіть якщо це коштує тобі просто гігантських зусиль.

За матеріалами лекції П.Штомпки, яка відбулася 20 квітня в УКУ.