«Гнівайтеся, та не грішіте! Хай сонце не заходить над вашим гнівом» (Еф.4:26)

У християнському  подружжі конфлікт — це метод, який використовує Бог, щоб нас навчити смиренню, терпеливості, покори, вмінню визнавати свої помилки, прощати і примирюватись. У Святому Письмі написано: «Будьте, натомість, добрі один до одного та милосердні, прощайте один одному, як Бог у Христі вам простив.»(Послання апостола Павла до Ефесян 4:32).

27 березня на нашій парафії відбулася зустріч подружніх пар, які проходять курс “Божий задум для вашого шлюбу”. Було розглянуто VІІІ-му тему – “Вирішення конфліктів у сімї”.

На початку зустрічі вступне слово мав о.Юрій Сенчук, який висловив свої думки щодо даної теми і шляхи вирішення конфліктних ситуації. Після  його виступу  Роман та Тетяна Скобало, які завітали до нас з Руху Християнських Сімей, розповіли про причини конфліктів, а саме, якими вони можуть бути:

- різні погляди на життєві цінності;

- різне виховання і звички;

- різне трактування емоційних потреб одне одного або незнання таємних, скритих потреб;

- нереалізованість потреб, на які очікувало подружжя від шлюбу;

- коли подруги ставлять собі за мету переробити один одного;

- боротьба за лідерство;

- невпорядкованість побуту, безробіття, нестача фінансів;

- НАШ ЕГОЇЗМ.

Також вони запропонували кілька порад, до яких варто прислухатися під час вирішення конфлікту. Під час виступу Роман та Тетяна звернули увагу на те, що для справжнього подолання конфлікту необхідне пробачення. Якщо Бог прощає людині її гріхи, то чому ми так часто не можемо переступити через свій егоїзм, гординю, своє “Я” і зробити той перший крок на зустріч, щоб примиритись і пробачити!? Багато корисної і цікавої інформації було надано лекторами. Кожен з присутніх зміг взяти щось для себе з цієї важливої та цікавої теми. Після завершення лекційної частини усі присутні у дружньому колі обговорили такі 3 питання:

1. Чи часто у них виникають подружні конфлікти, і як вони їх вирішують?
  2. Яку позицію найчастіше займають подруги коли виникає конфлікт?
  3. Який рецепт вирішення у цитаті дає Слово Боже : «Знайте, мої улюблені брати: хай кожен буде скорий до слухання, повільний до говорення, непоквапний до гніву, бо гнів людини не чинить справедливости Божої.  Отож, мої брати любі, нехай буде кожна людина швидка послухати, повільна говорити, непоквапна на гнів. Бо людський гнів нездійснює Божої справедливості.» (Послання апостола Якова 1:19-20).

В той час, як дорослі навчались вирішувати конфлікти, їхні дітки під наглядом досвідчених аніматорів цікаво та з користю проводили час.

Запрошуємо усіх на наступну зустріч, яка відбудеться 10 квітня. Час та тему зустрічі повідомлять священики в храмі, а також буде інформація на парафіяльному сайті, сторінці Facebook, та дошках оголошень.

До зустрічі!