“Матері в молитві”

Рух “Матері в молитві ” розпочався в Англії у 1995 році, засновницями були Вероніка та її братова Сандра. Цей Рух поширився по цілому світі. Сьогодні він існує у 80 країнах світу. Відомо багато чудесних відповідей на молитву.

У 2000-у році при Архикатедральному соборі Святого Юра з благословення Блаженнішого Любомира виникла перша така спільнота в Україні, координатором є Віра Чмелик. Тепер такі спільноти є у всіх єпархіях УГКЦ.

Рух «Матері в молитві» України — це групи матерів, які регулярно збираються для спільної молитви з благословення Патріарха та зокрема кожного правлячого єпископа Української Греко Католицької Церкви для своєї єпархії.

Провідницею цього руху є Матінка Божа.

Кожна спільнота утворюється з благословення пароха.

Головна мета для молитви спільноти, — це виконання останньої волі Господа нашого Ісуса Христа «щоб ніхто з них не був загублений»;

Духовна концепція спільноти базується на повному підпорядкуванні волі Отця;

Критеріями дії спільноти є простота і віддання себе волі Отця через радісне підпорядкування Йому;

Основою сили руху «Матері в молитві» — це щоденна молитва заступництва і підтримки її членів спільноти.

Для досягнення цієї цілі кожен член спільноти бере на себе зобов’язання перед спільнотою:

• щоденно молитися за спільноту;
  • надавати спільноті практичну допомогу, відповідно до своїх можливостей і того до чого покликав його Господь;
  • брати участь у спільних зустрічах для молитви і дружнього спілкування.

Групи руху «Матері в молитві»

Членом руху «Матері у молитві» може стати будь-яка жінка, серце якої віддане дітям через молитву в групах. Це можуть бути так матері в біологічному як в духовному розумінні. Оскільки в деяких осіб дуже складна життєва ситуація і вони будуть мати потребу ділитися своїми переживаннями в групі, то в ній повинно бути від двох до восьми жінок.

Молитовник руху «Матері у молитві»

Молитовник «Матерів в молитві» укладений літургійною комісією Української Греко Католицької Церкви у 2003 році з благословення Патріарха Любомира та узгоджено із спільнотою «Утіха». До цього молитовного правила заборонено додавати інші молитовні практики.