Простий спосіб навчити дитину не перебивати

Виховання дітейНапевне, кожному з батьків знайома ситуація, коли під час розмови з будь-ким маленький син чи дочка смикають за рукав і перешкоджають. Ця техніка, яку я піддивилася в однієї своєї знайомої, допоможе раз і назавжди вирішити цю проблему.

Ми сиділи у неї вдома й спілкувалися, коли її трирічний син підійшов і хотів щось сказати. Але замість того, щоб переривати розмову, він лише поклав свою руку на її зап’ястя і чекав. У відповідь, не відволікаючись від розмови, подруга поклала свою руку на руку сина.

Закінчивши свою думку, вона повернулась до дитини. Я була у захваті! Так просто й так ніжно. Її синові треба було тільки почекати декілька секунд, поки мама закінчить речення, після чого вся її увага була звернена на нього.

Я розповіла про це чоловікові й ми одразу вирішили використати цю техніку у нашій родині. Ми пояснили дітям, що якщо вони хочуть щось сказати, а хтось уже розмовляє, достатньо покласти руку на наше зап’ястя і трішки почекати. Минуло зовсім небагато часу, й діти перестали перешкоджати розмовам.

А найголовніше — не потрібно більше грубих фраз на кшталт: «Не перебивай!», «Не лізь у розмову!» чи «Почекай!» Тільки легесенький дотик — і все.

Джерело: CREDO