Рецепт успішного відпочинку

Відпочинок-700x500«Відпустка не вирішить всі наші проблеми. Тому рецептом для успішного відпочинку є робота, яка нам подобається, і здатність ефективно відпочивати протягом року», — пояснює психолог Університету соціальної психології в Сопоті, Пшемислав Старонь.

На думку експерта, якщо ми цілий рік чекаємо на відпустку, як на «порятунок» — це означає, що, можливо, ми не вміємо відпочивати. Причиною може бути невідповідна робота, яка вас не задовольняє, — зазначає психолог. «Якщо це джерело постійного стресу, можливо, варто розглянути можливість змінити її?» — каже він. «Через швидкий темп життя відпустка може навіть зашкодити, — зазначає психолог. — Стається, що в перші вільні дні ми починаємо хворіти, наприклад, застуджуємося — тоді знижується опір нашого організму. Це може статися, коли на роботі ми знаходимося в постійній готовності, дуже напружені. Тоді перехід у стадію відпочинку може призвести до несприятливих наслідків для здоров’я», — додає Пшемислав Старонь. Саме тому — на думку експерта — протягом року потрібно зберігати баланс між роботою і відпочинком. Добре навчитися відпочивати навіть у робочий день, після роботи. Ключ до успіху в даному випадку це належне управління часом. Дайте відповідь на питання: що я можу зробити, щоб мати гарний настрій і відповідну дозу відпочинку щодня. Достатній сон, здорове харчування і фізична активність — ось, на думку експерта, основні засади успішного відпочинку. Варто виділити в день такий час, коли ми вільні і повністю припиняємо думати про роботу. «Я завершую обов’язки і присвячую час тому, що робить мене щасливим», — пропонує психолог. «Відпустка сама по собі не вирішить наших проблем і не зробить нас відпочилими. Якщо ми не можемо розслабитися протягом року, це важко буде зробити під час відпустки», — додав він. «Найкращий спосіб увійти у відпустку — це плавний перехід. Не працюймо з усіх сил до останньої хвилини», — радить психолог. Коли його запитали, як провести відпустку, психолог сказав, що не існує єдиного ідеального рішення. Для одних це буде довга подорож, а інші вважають за краще залишатися вдома, бо подорожі їх втомлюють і вводять у стрес. «Незалежно від того, яку форму ви вибрали, забудьте про професійні справи» — рекомендує експерт. Справжня відпустка вимагає «розгону», тому що організм повинен адаптуватися до іншого режиму функціонування. Тому — за оцінкою експерта, — найкраще, коли наша відпустка триває 2-3 тижні. За словами психолога, нормально, що повернення з відпустки не буде приємним, навіть якщо ми любимо свою роботу. Симптоми знеохочення та жалю можуть з’явитися незадовго до кінця відпочинку або в перші дні роботи. Повернення до роботи психолог порівнює до дощового дня: для одного це буде депресивний день, коли неможливо вийти на вулицю, для інших — це шанс заховатися під ковдрою з гарячим чаєм та цікавою книжкою. «Все залежить від того, як подивитися. Кінець відпустки і повернення до праці слід розглядати як початок чогось нового, як нові й цікаві завдання, можливості зустрічей з друзями та знайомими. Це також час усталеного ритму дня на відміну від неприборканості періоду відпустки, — зауважує психолог. Не варто кидатися у вир праці після відпустки занадто швидко. «Так само, як з фізичними вправами, тіло потребує розминки», — сказав він. Тому психолог радить повернутися з подорожі на кілька днів раніше і в наступні дні на роботі поступово збільшувати продуктивність. «Ми повинні постійно стежити за балансом між роботою і дозвіллям. Тільки довгостроковий підхід допоможе використовувати відпустку найкращим чином», — підсумував психолог.

Джерело: CREDO: http://credo.pro/2017/06/163606