Він твій найкращий друг – “ЯК МОЛИТИСЯ СЕРЦЕМ?…” (притча)

Всі дні Поль проводив на вулиці і його знали всі прихожани церкви Святого Якова, на сходах якої він жебракував.

Слід визнати, що найвірнішою його подругою була пляшка, але не покидав його і цироз печінки. Колір його обличчя не віщував нічого доброго і жителі кварталу з дня на день очікували його зникнення, втім не дуже турбуючись про це.
Але ось одна добра прихожанка, мадам Габріелла, якось вступила з ним в розмову, з сумом усвідомивши наскільки він самотній.
Вона зауважила також, що вранці, залишаючи на якийсь час свій пост на сходах, Поль входив до церкви (постійно порожньої) і сідав на стілець у першому ряду перед Дарами .І сидів так, нічого не роблячи.
І ось вона запитала його:
– Поль, я бачу, що ти часто заходиш до церкви. Але що ти там робиш цілу годину, нерухомо сидячи на стільці? У тебе ж ні чоток, ні молитовника немає, часом ти навіть трохи дрімаєш… Що ж ти там робиш, молишся?
– З тих пір, як я зовсім маленьким ходив на «кате» (тобто на уроки катехизму), я забув всі молитви! Я більше нічого не пам’ятаю! А те що я роблю, ну от, це дуже просто: я йду до Дарів, де Ісус зовсім один у цій маленькій коробці і кажу Йому: «Ісусе! Це я – Поль! Я прийшов Тебе провідати!»
І потім залишаюся там якийсь час, оце й усе.
Мадам Габріелла від подиву втратила дар мови. Все це відкладається у неї в пам’яті, і дні проходять як і раніше.
Але сталося те, що мало статися, Поль зникає з церковних сходів. Захворів? Може помер? Вона дізнається, що він в лікарні. Вона йде до нього, бідолаха зовсім кепсько виглядає.
Вона знову приходить на наступний день, готова почути сумну новину … Але…
Поль сидить на своєму ліжку, поголений, з живими очима і повністю зміненим виглядом. Обличчя його світиться невимовним щастям і світлом.
Мадам Габріелла протирає очі, ну так – це дійсно він!
– Поль! Це неймовірно, але ти воскрес! Ти став зовсім інший, що з тобою сталося?
– Цього ранку було мені погано; і раптом бачу, хтось стоїть біля мого ліжка. І такий гарний, такий гарний… Ти не уявляєш! Він мені посміхнувся і сказав: «Поль, Це Я – Ісус! Я прийшов тебе провідати».
«Молитися сердцем – це прийти до Бога таким який ти є, з усім що в тебе є. А якщо немає нічого, прийти з тим «нічого» і Бог наповнить Собою.

джерело: facebook