Як не запізнитися з дітьми на недільну Божу Службу?

Це непросте питання. Особливо, якщо поставити його людині, яка систематично забігає до храму в «милі» і має в запасі вагон виправдань, починаючи від «поки всіх збереш» і закінчуючи пошуками місця для паркування.

1. Раніше прокидайтесь

Почну з очевидного. Тим, хто ходить на Месу зранку, пасувало би раніше прокидатись. Звісно, це справа непроста. Особливо, якщо неділя – це ваш єдиний вихідний або якщо доводиться прокидатися по декілька разів за ніч до немовляти.

2. Плануйте

Мабуть, не завадить підготувати заздалегідь одяг і продумати «дублерів» в разі зміни погоди. Дуже рекомендую ще звечора знайти всі шапки, шалики та рукавички, якщо за вікном зима чи пізня осінь. Бо скажу вам відверто: пошуки всієї цієї дріботи перед самим виходом з дому не лише крадуть дорогоцінний час, але й добряче доводять до сказу.

3. Делегуйте

Принцип «хочеш, щоб було швидко – зроби сам» тут не працює. Не беріть на себе все. Залучайте до «зборів» всіх дієздатних членів родини – делегуйте обов’язки, допомагайте вказівками. Головне, щоби всі члени родини вчасно переступили поріг храму неушкодженими і не посвареними (але якби що, то знак миру стане нагодою поєднатися знову).

4. Будьте готові до форс-мажорів

Звісно, трапляються і форс-мажори. Наприклад, ваша дитина вибігає перша з брами (тому що мусить бути перша і все тут) і відразу приземляється в калюжу. Або їй дуже треба попити просто на порозі і вміст горнятка опиняється на кофтинці. Або ще багато різних варіантів, які безперечно відомі всім, хто має дітей. Тож таки вартує мати в запасі кілька зайвих хвилин з огляду на такі випадки.

Успіхів нам усім у змаганні з часом.

Джерело: CREDO