Зранене серце – чи здатне воно полюбити: поради для молоді від Владики Володимира

IMG_2873Якщо вам важко молитись – просто прийдіть до церкви і помовчіть. Побудьте у присутності Бога – це також молитва.

Якщо у вас є живі і правдиві стосунки з Богом – то образи і зранення не торкатимуть серце так сильно. Вони будуть, але швидко проходитимуть.

Коли ж серце перебуває у грісі – стає вразливішим до життєвих випробувань.

Час лікує

Лише якщо його прожити з Богом. Якщо з образою – руйнує.

Лікувати не діагностуючи – можна ще більше зранити

Лікар завжди спершу ставить діагноз хворому. Так і  в душевних справах: причини зранення можуть бути різні і від цього залежить їх лікування.

Коли відмовляєте комусь у прощенні – ставите себе вище за Бога

Бо ж на сповіді Він завжди прощає.

Кохання не має щасливого закінчення

Бо не має закінчення.

Любов багатогранна і має широкий діапазон

Подумайте лише, якою різною вона буває: ми любимо Бога, батьків, друзів, ближніх…навіть ворогів.

Принаймні повинні любити.

Не полюбиш себе – не полюбиш інших

Але не плутати з егоїзмом, бо егоїзм також веде до зранення.

Жертовність – мова любові

Якщо я не знаю що робити в церкві, то чи церква є мій дім?

Так, для цього є катехизи і духовні науки. Але… Чи ви комфортно почуваєтесь у церкві? Без розуміння того, що ви у домі свого Батька, у своєму домі, не може бути розуміння прощення.

Треба вміти розрізняти власну гріховність і дитячі зранення, не оправдовуючи перше через друге

Випадки бувають різні, але потрібно пильнувати спокусу уникання відповідальності за свої гріхи через минулі терпіння. Так, вони були у вашому житті, але зараз маєте можливість все змінити, зрозуміти і виправитись.

Бог не допускає більше випробувань, аніж ми можемо знести

На усі терпіння дивіться з точки зору вогню:  вогонь може обпекти чи навіть спалити все. Але вогонь також кує залізо. Тому усі випробування даються нам для зростання у вірі.

Всі люди є добрі, лише деяким треба трішки допомогти стати кращими

Як побороти розчарування, чи велику образу на когось?

Просто спитайте себе: “А що далі?”

Живучи в цьому стані, ви ніби закриваєте себе, ізолюєте від інших і духовно занепадаєте. Лише прощення дасть вам можливість рухатись вперед.

Добрі друзі чують те, про що мовчать

Ми потребуємо кілька років, щоб вивчити мову, а ціле життя, щоб навчитись мовчати.

Довідка:

16 червня у Митрополичих садах у Львові відбувся третій семінар із курсу для молоді “Школа відповідальності”, організованого ЛМГО “Українська Молодь – Христові” за підтримки “Фундації Духовного Відродження”.

Записала: Ірина Владимір

Джерело: ДивенСвіт