Жовтень – місяць вервиці до Пресвятої Богородиці

jESKCE7TiDg

Жовтень у Католицькій Церкві – місяць особливого почитання Богородиці – Цариці Святої Вервиці, місяць подяки за дар молитви на Вервиці, яка є знаком материнської присутності Марії. Мати Божа прагне в цей важкий час через молитву, привести серця своїх дітей до їхнього Небесного Отця.

У нашому храмі, з 15 жовтня до кінця місяця (31 жовня),  щодня (окрім суботи)після Святої Літургії о 18:00, відбуватиметься спільна вервиця до Пресвятої Богородиці. Запрошуємо всіх на спільну молитву.

Ця молитва під натхненням Святого Духа, поступово розвивалася під час другого тисячоліття та була улюбленою молитвою багатьох святих. Святіший Отець Павло VI у своєму апостольському Зверненні «Maрійський культ» підкреслив – у гармонії з натхненням Другого Ватиканського Собору – євангельський характер Вервиці та її христологічну орієнтацію.

Світлої пам’яті – Святіший Отець Іван Павло ІІ видав про Вервицю свій Апостольський лист «Вервиця Пречистої Діви Марії». У ньому до традиційних Таїнств – Радісних, Страсних і Славних – він додав ще і Таїнства Світлі. Молитва на вервиці в житті цього Папи була його улюбленою молитвою. Про вервицю він висловився так: «Від ранніх моїх літ, ця молитва мала важливе місце в моєму духовному житті. Вервиця мене супроводжувала в хвилинах радості та випробувань. Їй я доручав мої турботи, в ній я завжди знаходив потіху».

Після свого обрання на Папу він сказав: «Вервиця – це моя улюблена молитва. Чудова молитва! Чудова своєю простотою і глибинністю. На тлі «Богородице Діво» переходять перед очима душі головні події з життя Ісуса Христа. Ці події розкладаються в цілості в таїнствах радісних, страсних, славних та світлих, які ставлять нас у живу єдність з Ісусом, і можна б сказати – через Серце Своєї Матері. Рівно ж наше серце здатне включити в ті десятки Вервиці всі факти, які творять життя людини: родину, націю, Церкву, людство, а також і переживання, як особисті, так і ближніх, а особливо тих, хто нам близький та кого цінимо найбільше» (див. «Вервиця Пречистої Діви Марії», ч.5).

Своєю простотою і глибинністю молитва на вервиці також і нині широко поширена серед людей. Вона набула особливого значення в появах Божої Матері в Люрді, а особливо у Фатімі. Там Пресвята Богородиця доручила молитися на вервиці за мир у світі і за навернення грішників до Бога. Вона теж просила, щоби наприкінці кожної десятки добавляти ще й таку молитву: «О Ісусе, прости нам наші провини і гріхи, збережи нас від пекельного вогню, провадь до неба всі душі, особливо ті, що найбільше потребують Твого Милосердя».

Молитва на вервиці нині є найпоширенішою молитвою серед християн католиків і стала немов би католицьким молитовним символом. Проказування вервиці – це особлива молитва для прохання ласки про мир: про мир для світу, про мир у родинах, про мир у людських душах, як рівно ж і молитвою за навернення людей до Бога.

Нині людей непокоїть тероризм, ненавист, корупція, знищення довколишнього середовища. Чимало людей турбує розбиття і знищення родини. Людство відхиляється від Бога, нехтує Божі заповіді і вчення Церкви. У людей послабла віра і мораль. Покійна Клара Любіч казала, що немов би настала темна ніч на людство. Ми живемо в секуляризованому суспільстві, яке усуває Бога з публічного життя. Святіший Отець Венедикт ХVІ, з болем серця твердить: «Захід став глухим до Божого Слова». Він закликав людство, щоби менше працювало, а більше молилося і проводило більше часу на духовних роздумах.

Сучасний безвихідний життєвий сценарій, щораз більше спонукує людей бачити важливість молитви на вервиці. Ця молитва є успішним засобом, щоб випросити у Бога, за посередництвом Божої Матері миру для світу, родин і  людських душ. Молитва має велику силу, тільки треба молитися і хотіти щось зробити, щоб людям допомогти.

о. Василь Цимбалістий, ЧСВВ.