Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

10 порад, як витримати час іспитів

навчанняОдин із братів-студентів казав було, що перед іспитом ніколи не молиться до Святого Духа, бо Він же Дух правди — а по правді то цей брат не повинен був отримати більше ніж «трійку». Замість цього він молився про Боже милосердя. Казав, що завжди допомагає… 

У цій карколомній теологічній теорії видно одне: перед важливими іспитами у нашому житті сильних людей не існує! Ми всі потребуємо підтримки, зміцнення, потребуємо віри, а інколи й утіхи, коли щось пішло не так. Що ми можемо сказати сьогоднішнім школярам-випускникам, студентам на сесіях? Що їм порадити? Варто, аби вони відклали в останній день перед іспитом свої підручники, спокійно сіли та спробували порозмовляти з Богом так, як вони Його розуміють. Може, в цій розмові допоможуть нижче наведені думки…

1. Все в Божих руках.

Він насправді опікується всією реальністю і хоче тобі добра. Він не прагне тебе покарати ані провчити за твої провини. Хоч би що сталося завтра, воно не буде «проти тебе».

2. Усе в твоїх руках.

Це інший бік тієї самої, Божої дійсності. Бог віддав твоє життя у твої руки й дозволяє тобі мати плоди твоєї праці. Він не командує твоїм життям, Він — твій найбавніший і найвірніший «фанат», уболіває за твоє життя і хоче, зоб ти знайшов своє щастя. Це твоє життя і твоє щастя.

3. Ти не Бог.

Ни не мусиш бути завжди найкращим і непомильним. Ти маєш право на помилку. Вона тебе не вб’є, а от страх перед помилкою або невідповідності очікуванням може тебе знищити.

4. А як буде погано?

Інколи буває так, що попри наполегливу працю щось іде «не так». Спотикнешся, помилишся або будеш несправедливо оцінений. Не дозволь, аби ці побоювання тебе зруйнували. Зрілість — це також відкриття своєї непідлеглості злу. Ти можеш бути переможцем попри видимість поразок, але тільки тоді, коли не дозволиш себе знищити гіркоті або байдужості.

5. Не кажи, що тобі байдуже.

Може, таким способом ти опануєш свій страх, але навіщо? Немає такої потреби. У житті є речі, за які потрібно боротися з усіх сил і мати відвагу сказати, що для тебе це важливе.

6. Будь чесний.

Жоден іспит, жодна справа не варті того, щоби втратити повагу до самого себе. Стократ важливіше від того, що ти осягнеш у житті, ті, якою людиною ти стаєш.

7. Пізнай свої сильні й слабкі сторони.

Якщо ти легко впадаєш у паніку — молися про дар опанування. Якщо у тебе слабка пам’ять — молися про ясність мислення. Якщо тобі легко писати — молися, аби Господь дозволив тобі використати цей дар. Що конкретніші будуть твої прохання, то виразнішою стане для тебе Божа допомога.

8. Ти не сам.

Попроси своїх приятелів та близьких про підтримку. Не бійся попросити про молитву. Бог любить, коли ти визнаєш Його перед людьми і даєш свідчення іншим не тільки своєю силою, але також своєю слабкістю і страхом.

9. Іди до Джерела мудрості.

Недільна Євхаристія перед понеділковим іспитом допоможе тобі розслабитися і побачити, що те, що тобі видається кінцем світу, є початком нового етапу життя і Божим запрошенням.

10. Заплющ очі.

Безпосередньо перед «годиною Ікс», уже чекаючи на свій виклик до кабінету, заплющ оі і створи свою малу «пустелю». Навіть хвилина часу, навіть у гамірному оточенні, але у тиші серця, може тобі показати, що Трійця є з тобою і підтримує тебе.

Джерело: CREDO

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.