8 порад, як встигати багато за короткий час

робота

Ми створені діяти. Мабуть, набагато простіше це було, скажімо, для печерної людини, яка зосереджено трудилася, аби себе прогодувати; та ми живемо у ХХІ столітті й постійно маємо справу з великою кількістю спокусливих чинників, що відволікають нас знижують нашу продуктивність.

Цікаво, що Париж — це місто з найкоротшим робочим тижнем, причому за показниками продуктивності праці Франція випереджує, наприклад, Велику Британію. Допомагаючи людям встигати багато за короткий термін, максимально використовуючи свій час та сили, я помітив: люди, які починають займатися відповідальною діяльністю, роблять це швидше та якісніше, коли дотримуються низки правил. Дивно, але нас ніхто ніколи цього не вчив, до того ж більшість із нас застрягла у старих добрих звичках, які насправді лише шкодять. Ось 8 правил, які допоможуть вам встигати багато за короткий термін.

1. Зникайте!

Замкніться у кімнаті, аби ніщо вас не відволікало, й повністю зосередься лише на справі, за яку беретеся. Звучить банально, просто і геть не оригінально; що ж — спробуйте… Якщо ви — людина, яка звикла робити багато речей одночасно, попереджаю: буде боляче! Досвід теж підказує: особа, яка переконана, що уміє виконувати кілька завдань одразу, насправді собі з усім не радить.

2. Не варто боротися з «зовнішніми подразниками»

Той, хто встигає багато за короткий термін, не бореться з подразниками, адже це неможливо. Такі люди радше працюють у декілька «коротких підходів», максимально зосереджуючись на діяльності, яку мають виконати, скажімо, протягом однієї години, тим самим осягаючи більшу продуктивність, ефективно використовуючи визначений для праці час. Вони знають, що досягнуть успіху, коли наприкінці дня зможуть дати відповідь на просте питання: «Чи те, що я зробив сьогодні, було важливим для мене і для проекту, над яким я працюю?» Значний поступ приносить ще й задоволення, адже це вірогідний доказ: наші зусилля витрачені не намарне.

3. Варто спрощувати

Лао Цзи казав: «Аби здобути знання, треба кожного разу щось додавати; аби здобути мудрість, слід кожного дня щось усувати». Зауважте, наші звички змушують нас робити те, чого ми робити не повинні. Отож, із чим конкретно вам слід покінчити вам особисто? Спробуйте запитати себе перед якимось новим завданням чи пропозицією: «А чи це справді важливо?» Що я можу відкинути, як я можу «спростити» свій графік та своє життя? Часто ми погоджуємося, кажемо «так», насправді не зробивши свідомого вибору. Варто іноді зменшити кількість повідомлень, листів і чатів до необхідного мінімуму. Стислість зберігає час.

4. Віднайдіть свій ритм

Ранок — найкраща пора для розумової праці. Щоправда, очистити скриньку електронної пошти у першу чергу справді дуже благородна річ. Однак чи будете ви цим згодом пишатися? Натомість, спробуйте присвятити 60 хвилин кожного дня тому насправді важливому завданню, яке ви повинні виконати. Дуже допомагає виписати важливі справи, виставивши собі пріоритети уже ввечері попереднього дня. Наш мозок дуже це любить: він тоді виразно бачить цілі та знає, на чому має зосередитися; це створить також почуття контролю над ситуацією.

5. Тренуйтеся

Скільки часу протягом дня ви присвячуєте навичкам та вмінням, які вам слід «підтягнути»? Іншими словами, скільки часу щодня ви дозволяєте собі вчитися та самовдосконалюватися? Згодом це дозволить вам встигати більше, позаяк ви виконуватиме завдання швидше. Отож, зосередьтеся на тому, що ви робите добре, та намагайтеся робити це ще краще, поліпшуйте свої результати.

6. Ми не автомати

Увага: не намагайтеся бути аж надто «ефективними». Ефективність — риса роботів, машин, що давно перейняли частину виробничих процесів. Слід розвивати те, у чому ми, люди, незамінні, себто нашу креативність, цінуючи завдання, які вимагають мислення й творчого підходу.

7. Будьмо чесними

Насправді дуже часто ми «нічого не встигаємо» виключно через наші звички. Вони вкоренились у життя й заважають нам встигати більше та досягати цього швидше. Ви марнуєте час на нескінченні розмови та непотрібні зустрічі, які не приносять жодної користі? Може, варто врешті щось із цим зробити?

8. Втілюйте прочитане у практику

Дуже легко «начитатися» усіляких довідників та порадників, однак це не має найменшого сенсу, якщо ви не маєте наміру щось робити, не маєте бажання чинити те, що ви повинні у призначений для цього час. Тому припинити вивчати різноманітні матеріали (…і взятися до роботи!) може стати гарним стартом, що допоможе багато встигати.

Джерело: CREDO