9 принципів щасливих відносин

поцілункиЯк на довгі роки зберегти любов і прихильність у відносинах, силу й красу почуттів, не зважаючи ні на які перешкоди? Все можливо, якщо знати 9 головних принципів міцного союзу.

Коли люди люблять одне одного, вони мріють зберегти свої відносини й пронести силу любові, що їх зв’язала, через усе життя. Так утворюються пари, народжуються сім’ї. Однак із часом почуття в’януть, їм на зміну приходить нерозуміння, недомовки, образи і роздратування; «ідеальні» пари переживають кризу, після чого розпадаються. У цій статті ми вирішили копнути глибше і дістатися істини, про яку мало хто замислювався всерйоз. Що по‑справжньому забезпечує довгий і міцний союз закоханих? І ось відповідь.

1. «Рідні душі» — це міф

Людина звикла ідеалізувати любов, розглядаючи її як зустріч, призначену небесами, або возз’єднання двох половинок цілого. Тим самим така людина зміцнює ілюзорну віру в те, що коханий — це завжди ідеал, який зрозуміє з півслова, доповнить мінуси плюсами, вбереже від усіх труднощів світу і буде «зручним». Але така фантазія не відповідає реальності, адже інша людина — особистість зі своїми очікуваннями, мріями та рисами характеру. По‑хорошому, ви обидва повинні пройти через ланцюг взаємних поступок і притирок, переживаючи які, станете сильнішими й відданішими.

2. Відносини тримаються на абсолютній чесності

Які пари не проходять випробування спільним життям? — Ті, які брешуть одне одному і самим собі, які бояться безпосередньо говорити про свої бажання й почуття, вибираючи хитке «зараз добре» замість справжнього «давай розберемося». Звісно, перші місяці закоханості на багато що закривають очі; проте не варто підміняти правди вигадкою та виправданнями. Саме твереза оцінка і взаємна чесність виведуть вас на якісно новий виток у відносинах.

3. Справжня любов не визнає поспішності

Дуже часто перші миті взаємної прихильності або раптова пристрасть, що спалахнула між вами двома, можуть бути сприйняті як любов, і ось ви оголошуєте про заручини. Але не завжди казковий вихор емоцій та квінтесенція щастя в крові — це любов, іноді це жарт гормонів. Психологи підрахували, що по‑справжньому міцні союзи починаються там, де молоді люди зустрічаються від 3 років до одруження, тоді як шлюб партнерів, знайомих менше року, найчастіше розпадається.

любов

4. Відносини живить взаємна турбота

Потужною ланкою щасливих відносин є взаємна турбота партнерів одне про одного, увага до його (її) світу, відчуттів і потреб. Наприклад, коли обидва намагаються влаштовувати одне одному приємні сюрпризи навіть після 20‑ти років шлюбу. Коли він носить їй чай і дбайливо вкутує ноги пледом, а вона готує його улюблені страви і питає, як минув день. Усі ці дрібниці надзвичайно важливі, як і постійні зізнання в любові, які нагадують обом про те, що вони потрібні й кохані

5. Партнери не повинні забувати про вдячність

«Спасибі» з вуст коханої людини породжує відчуття внутрішнього задоволення, заспокоєння і взаємної подяки. Саме «спасибі» нагадує партнерові, що ви любите й цінуєте його зусилля, що ви дістаєте задоволення від його турботи. До речі, слова подяки підвищують рівень гормону окситоцину в крові, який зміцнює прихильність між партнерами і посилює довіру.

6. Обійми зроблять вас щасливішими

Пари, які частіше обіймаються й тілесно контактують одне з одним, почуваються щасливішими на 30%. Цей факт говорить про те, що чим частіше ви двоє будете триматися за руки, обніматися й цілуватися, тим гармонійнішою буде ваша пара, тим менше буде приводів для конфліктів і сварок. А все тому, що обійми провокують підвищення ендорфінів і окситоцину в організмі, гормонів щастя й довіри.

7. До дитини треба дорости

Дуже часто молоді батьки вирішують завести дитину, щоб побороти нудьгу у відносинах, на догоду старшому поколінню або з вигоди, яку надає держава. Однак така тактика згубна для незміцнілої сім’ї, оскільки поява дитини підвищує і відповідальність кожного. У підсумку, в парі зростає рівень стресу, невдоволення, обоє батьків стають нещасними і шукають порятунку на стороні. Що неправильно? Дитину потрібно насправді хотіти, а звання «батька» ще треба завоювати.

8. У відносинах потрібно проявляти великодушність

Останній принцип передбачає, що прояв поваги і доброти до партнера вбереже вас від багатьох труднощів. Жодна сім’я не застрахована від бід, сварок або нерозуміння. Головне — вміти пробачити партнерові його промахи, любити його з усіма недоліками, проявляючи великодушність. Рідну людину легко зачепити. Важливо пам’ятати, що скотитися до рівня «сильніше вколоти» і «висловити своє« фе» — найгіркіше, на що ми здатні. Така поведінка призведе до глибокої образи і подальшої розлуки. Ви справді цього хочете? Бережіть відносини, вчіться любити одне одного.

молитва

9. Конфлікти потрібно вирішувати

У більшості випадків люблячі пари, намагаючись зберегти добрі відносини, уникають вирішувати накопичені проблеми, відкладаючи їх у довгу шухляду. Така позиція призводить до накопиченої недомовленості, нерозуміння, до дозрівання проблеми і перетворення її в гострий конфлікт із гучними сварками та образами. Розумні й віруючі пари діють мудріше. Традиція спільної щоденної молитви, коли пара не одне одному, а вголос Господу висловлює свої проблеми, дозволяють попереджати й вирішувати більшість проблем. Мало хто зважитися скандалити після молитви.

Джерело: CREDO