Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

А Ви не марнуєте свого життя? 13 основних ознак

життя-563x353

Коли ви були дитиною, чи хотіли ви вирости і стати космонавтом, співаком або інженером?

Якщо так, то наскільки у вас це вийшло? Сподіваюся, що все добре і ви живете життям своєї мрії. Ну а для всіх інших — ось 13 ознак того, що ви марнуєте своє життя від сайту “Mizky.com“… однак не хочете собі в цьому зізнатися.

1. Ви витрачаєте забагато часу на справи, яких не повинні робити.

Відеоігри. Реаліті-шоу. «Колупання» в інтернеті. Занадто багато їжі. Занадто багато випивки… І цей список можна продовжувати. Погляньте серйозно на своє життя! Де ви проводите більшу частину свого часу? Це приносить вам користь чи провадить до кращого життя? Чи закладає це фундамент для світлого майбутнього? Якщо ні, то вам потрібно переглянути свої рутинні справи і внести певні зміни. Як для християн, перегляд зайвих справ надає прекрасний список того, «чим саме» ви маєте поститися. І, може, не тільки у призначені Церквою періоди постів.

 2. Ви забагато скаржитеся.

Я знаю людей, які постійно перевантажені життям, і вони ніколи не перестають говорити мені про це. Ви з таких людей? Ви скаржитеся на роботу, шефа, зарплату, сусідів і родичів? Якщо ви цим займаєтеся, то насправді нічого не робите окрім того, що вивільняєте своє невдоволення. Негатив не змінює стану речей, він тримає вас у глухому куті. Тож змініть свої думки і почніть говорити про те, що ви цінуєте в своєму житті, а не про те, що вам не подобається.

Справа не в «позитивному мисленні», яке дуже часто експлуатують, роблячи з нього сучасну релігію. Але хто не помічає (ба більше, уперто не бажає помічати!) Божих дарів і благодатей, той невдячний щодо Бога. Адже щодня знайдеться щось хороше, за що можна підвести очі до неба і подякувати. А життя вдячністю — набагато продуктивніше.

 3. Ви не живите свій мозок.

Якщо ви не продовжуєте вчитись і зростати як особистість, то ви стоїте на місці — немов ставок, вода в якому не рухається і вкривається ряскою. Це те, що відбувається з вашим мозком, якщо ви не тримаєте його в активності й не вчитеся чогось нового. Позитивні виклики у вашому житті розширюватимуть ваші горизонти, через що ви не деградуватимете.

Численні дослідження стверджують, що мозок певною мірою подібний до м’язів: що не використовується, те всихає. Але ж мозок — це «місце проживання» нашої свідомості, а саме завдяки свідомості ми можемо поглиблювати нашу віру, пізнавати Бога. Якби людині вистачило самої по собі душі, Бог би не творив такого суперкомп’ютера, як людський мозок!

Крім того, якщо ваша робота вас не може прогодувати — постарайтеся вивчити нове, аби здобути новий фах.

4. Ви ведете занадто багато негативних внутрішніх діалогів.

Розмови з самим собою можуть налагодити або поламати ваше життя.

Як сказав Генрі Форд: «Якщо ви думаєте, що можете, або думаєте, що не можете… в будь-якому разі, ви маєте рацію». Якщо ви говорите собі, що недостатньо розумні, аби отримати премію чи почати свій бізнес, — то ви маєте рацію. Якщо ви говорите собі, що ви дуже виснажені, аби докласти зусиль для зміни власного життя, то це теж правда. Хоч би що ви говорили собі, воно зрештою стає реальністю.

Партнером для внутрішніх діалогів далеко не завжди є ангел-хранитель чи хтось зі святих. Нерідко це прояв злого духа, який вчіпляється до наших невдач і розкручує думки по замкненому колу переживань. Чи варто розмовляти з лукавим? Єва вже добалакалася…

5. Ви не відчуваєте натхнення.

Чи є у вас пристрасть до чогось? Я знаю багатьох людей, які вважають, ніби в них немає ніяких пристрастей. Але так не буває. Має бути щось, що ви любите робити. Тому ви повинні заново щось відкрити для себе, те, що вас хвилює, і займатися цим.

Улюблена справа може стати вашим особистим способом медитації чи подяки Богові. Недарма ж вона улюблена — Він дав вам такі нахили!

6. Ви не плануєте свого майбутнього.

Хоч жити «зараз» і «в цей момент» чудово, але інколи потрібно дивитися вперед, аби побачити, куди ви хочете прямувати далі. Якщо у вас немає мети або плану, тоді ви схожі на човен, який безцільно блукає в океані, сподіваючись опинитись десь у хорошому місці. Але у вас так не вийде. Ви повинні слідувати крок за кроком, аби дістатися туди, де ви хочете опинитись. Так само, як GPS веде вас до необхідного місця, вам потрібний внутрішній GPS, який направлятиме вас.

Говорячи мовою віри, треба змалку молитися про розпізнання Божої волі, а розпізнане активно втілювати.

7. Ви проводите занадто багато часу з людьми, які не сприяють вашому зростанню.

Дуже легко «застрягнути» з людьми, які не будують, не підтримують і не надихають. Але якщо ви будете і далі проводити з ними свій час, то залишитесь на тому ж рівні або опуститеся ще нижче разом із ними.

Не йдеться про «меншовартість» чи «неважливість» людей. Ідеться про те, що в усіх стосунках має бути насамперед Бог. Тоді за «складних» людей треба помолитися, а зі сприятливими — проводити побільше часу, аби розвиватися.

Пересічне ходіння «на недільну Службу» може й не приносити очікуваних благодатей, якщо не працювати над ними і собою, якщо не перебувати у спільноті як її жива частина. Знайдіть собі молитовну спільноту, яка вас надихне, або духовного керівника, який зуміє правильно попровадити душу.

8. Ви залежні від свого телефону.

Звісно, мобільні телефони — супер-круті ґаджети, які можуть зачарувати нас, поки ми ними користуємося. Попри те, що це весело, подумайте, скільки часу ви витрачаєте на телефон. І навіть гірше: подумайте про всі стосунки, які могли через це постраждати. Можливо, ви листувалися з кимось чи шукали щось в інтернеті, коли обідали зі своєю половинкою чи дитиною. Якщо так, то ви згаяли час, який могли провести зі своїми близькими або присвятити його плануванню свого майбутнього.

9. Ви витрачаєте гроші на неважливі речі.

Є велика різниця між «потрібно» і «хочу». Я знаю, всі ми вчили це ще в дитячому садку. Однак у сучасному суспільстві ми трохи розмили ці межі (див. пункт 8). Я знаю людей, які не можуть виплатити іпотеку, але мають наймодніші ґаджети на планеті. Якщо задуматись над цим, то існує дуже мало речей, які нам справді потрібні. Деякі з них — це їжа, вода, житло і любов. Все інше просто бонуси. Тож гляньте, на що ви витрачаєте гроші, і побачите, чи можна внести якісь корективи. Можливо, ви зможете використати заощаджені гроші на інвестування в своє майбутнє. І не забувайте про пожертви на справи Божі, бо насправді це найсерйозніша частина ваших витрат.

10. Ви замало спите.

Я не лікар, але прочитав достатньо книжок, аби розуміти, наскільки життєво важливим є сон. Він має велике значення для вашого здоров’я. Якщо ви занадто зайняті, аби нормально висипатись, або любите не лягати спати до самого ранку, то повинні переглянути свої звички. А при нагоді подумайте, до порушення яких заповідей можна застосувати тривале надвипробування сил свого організму.

Нехай провідним світлом будуть слова із Псалму: «Даремно ви встаєте рано і засиджуєтеся допізна. Хліб споживаєте, тяжко зароблений, а Господь і уві сні обдаровує своїх улюблених». Не легковажте Божим даром сну.

11. Ви не піклуєтеся про своє тіло.

Не тільки сон має важливе значення для вашого здоров’я; це стосується також їжі та фізичних вправ. Збалансоване харчування, здорова дієта і вправи справді дають більше позитивних ефектів, ніж втрата ваги. Це впливає на ваше психічне та загальне самопочуття. Отож, придивіться до свого раціону та рівня активності. Ви побачите, що, зробивши декілька невеликих змін, можете значно поліпшити своє життя. Чи їсте щось, чи п’єте, чи якісь фізичні вправи робите, — все робіть на славу Божу! (пор. 1 Кор 10, 31)

12. Ви не покидаєте своєї зони комфорту.

Я знаю, як легко жити в зоні комфорту. Коли я йду до знайомого ресторану, то завжди замовляю одне і те ж саме. Не тому, що я боюся спробувати щось інше, а тому, що я люблю їжу, яку зазвичай замовляю. Але це не є тією зоною комфорту, про яку я говорю.

Я кажу про ризик, який може поліпшити ваше життя. І майте на увазі: є різниця між «ризиком» та «прорахованим ризиком». Будь-який ризик може бути смертельним, але прорахований ризик — це той, коли ви зважили всі варіанти і, таким чином, створили хороший, розумний план дій.

Зона комфорту може виявитися пасткою. Буває, Богові доводиться нас із неї «витягувати», аби ми чогось нового навчилися. Однак найзручніше і найбезпечніше… у могилі. «Я — Господь, відкрию гроби ваші і виведу вас, народ Мій, з гробів ваших, і вкладу у вас дух Мій, і оживете» (пор. Єз 37, 12).

13. Ви живете життям, яке вам не подобається.

Я вважаю, що успіх вимірюється щастям. Ви щасливі? Якщо ні, то ви повинні щось змінити! Навіть відчуття задоволення або насолоди не означає, що ви живете повноцінно. Життя має бути цікавим! Тому, якщо ви не насолоджуєтеся життям, — погляньте на деякі зі змін, які ви можете зробити, аби становище покращилося.

Змінювати життя можна по-різному. Хто має змогу переїхати в інше житло чи в інше місто, а когось стане тільки на те, щоб віднести на благодійну кухню свої старі порізнені тарілки й купити собі новий, красивий набір посуду. Оцінюйте становище реалістично, просіть Бога про сприяння — і робіть. Головне — не опускайте рук!

За матеріалами: credo-ua.org

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.