Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Бережіть серце від пристрастей і світського гамору, – Папа Франциск

Християнин повинен навчитися берегти своє серце від пристрастей та світського гамору, бути уважним на час благодаті. Про це говорив Святіший Отець під час ранкової Літургії у каплиці «Дому святої Марти» у понеділок 15 червня 2015 р.

В проповіді Папа звернув увагу на «сприятливий час», про який говорить апостол Павло в Другому посланні до Коринтян, що було першим літургійним читанням того дня, застерігаючи коринтян,  «щоб благодаті Божої не приймати марно». Щоб прийняти Божу благодать, потрібно мати приготоване серце, очищене від усякого «світського галасу» і «диявольського шуму».

Спотиканням або згіршенням стає християнин, який ходить до церкви, бере участь у недільній Літургії, але живе як поганин

Тому власне Апостол застерігає, щоб не давати «нікому ніякої нагоди до спотикання».

Спотиканням або згіршенням стає християнин, який ходить до церкви, бере участь у недільній Літургії, але живе як поганин. Тому святий Павло застерігає від намарного прийняття благодаті Божої. Але як її прийняти достойно? «Насамперед,  – наголосив Святіший Отець, – ми повинні бути пильними, щоб зауважити «сприятливий час», коли Бог проходить нашим серцем».

А поріг тієї уваги, як каже Папа Франциск, християнин досягає під умовою «берегти своє серце від усякого гамору, що не походить від Господа; від речей, які відіймають мир». Звільнити серце від пристрастей, особливо тих, про які Ісус говорить в Євангельському уривку в словах «око за око», щоб, відвернутись від тієї перспективи і підставити також і другу щоку чи йти дві милі.

Ми повинні бути пильними, щоб зауважити сприятливий час, коли Бог проходить нашим серцем

Бути вільними від пристрастей і мати серце покірне, тихе, зазначив Святіший Отець, додаючи, що серце стереже покора і смиренність, а ніколи – боротьба і війни! Все це означає гамір: світський, поганський, диявольський шум. Тут Папа ще раз звертає увагу на слова апостола Павла, щоб не давати «нікому ніякої нагоди до спотикання, щоб не виставляти на глум наше служіння». Потрібно берегти серце, щоб завжди бути Божими, щоб у «всьому вивляти себе як слуг Божих: у скорботах, у нуждах, у тісноті, під ударами, в темницях, у заколотах, у трудах, у неспанні, у постах».

Серце стереже покора і смиренність, а ніколи – боротьба і війни!

Наголошуючи, що у тих важких обставинах потрібно берегти своє серце, щоб змогти прийняти безцінний дар Божий, Папа зазначає, що святий Павло вказує, як це досягти: «у чистоті, у знанні, у довготерпеливості, у лагідності, у Святому Дусі». Покора, лагідність і терпеливість, які звернені лише на Бога і серце, відкрите для Господа, який проходить.

Джерело: radiovaticana.va

Фото: commons.wikimedia.orgidisciple.orgthetrip.com.ua

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.