Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Чи обмовляння є великим гріхом?

Апостол Павло закликає християн благословляти, не проклинати! Благословити, тобто говорити благі, добрі слова, є нашою місією.

Каже Ісус, хіба збирають виноград зі смоківниці? Або з повноти серця говорять уста… Те, що є у нас на серці, ми висловлюємо, ділимося ним з іншими. Перебувати у добрі та ширити добро є завданням кожного із нас.

Обмовляння є гріхом, у різних випадках цей гріх може бути більший чи менший. Коли ми обмовили іншу людину перед директором, що призвело її до втрати роботи – це мабуть важкий гріх.

Деколи деякі християни бояться вступати у бесіду, бо говорять, що це гріх. Це неправда! Ми покликані до спілкування як люди і як християни. Спілкування, ділення власним досвідом чи досвідом іншого є позитивна річ. Однак кожне спілкування повинне відбуватися на збудування. У спілкуванні можемо також і заторкнути тему гріха іншої людини. Однак для себе варто чітко провести межу, коли ми осуджуємо гріх, але не грішника.

Обмовляння є тоді, коли говоримо про хиби інших людей, їх критикуємо, засуджуємо, хоча у певних ситуаціях могли би і самі так поступити. Обмовляння – це осудження людини, але не гріха. Це коли не маємо чіткої межі між гріхом і людиною, яка цей гріх чинить, і яка може змінитися. Ба більше, ми до кінця ніколи не будемо знати обставин, чому інша людина зробила певний вчинок (це може бути виховання, страх або навіть деколи якісь благородні намірення).

Спілкуймося, ділімося нашим досвідом, свідченням віри! Остерігаймося критиканства і обмовляння, будьмо чуйними і терпеливими. Каже Христос, що як ви хочете, щоб до вас ставилися – поводьтеся відповідно ви до інших, у нашому випадку може перефразувати цей вірш у такий спосіб: як хочете, щоб про вас говорили – говоріть відповідно ви про інших. Нехай плід наших розмов буде добрий, на наше збудування.

Відповідь о. Романа Фігаса

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.