Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Чому у ваших дітей повинно бути менше гаджетів?

Надмірна пристрасть до комп’ютерних ігор стала об’єктом пильної уваги влади в Китаї. Мова вже йде про епідемію: і в США, і в Піднебесній влада та журналісти стурбовані як ніколи: залежність від мобільних гаджетів розвивається неабияка, і вона може мати трагічні наслідки.

Справа в тому, що у світі дуже швидко зростає кількість підлітків, які десятками годин поспіль сидять перед екранами і забувають навіть спати та їсти. Не кажучи вже про ванну. Багато хто йде з реального світу в цю “підробку”, і їх вже не повернути, зазначає The New York Times.

Китайські лікарі вважають це явище клінічним розладом особистості. По всій країні вже почали будувати реабілітаційні центри, де лікується залежна від інтернету і гаджетів молодь. Заходи перевиховання там радикальні: підлітки на довгі місяці залишаються без своїх девайсів. В рамках цієї драконівської терапії “хворим” не дають можливості навіть дивитися телевізор. Взагалі жодних новин і ніяких ЗМІ! Наскільки це ефективно, поки незрозуміло, тому що китайці не дуже шанують західних вчених і журналістів.

Але в більшості країн західного світу інтернет-залежність – це поки ще не клінічний діагноз. У той же час в експертів і медиків немає жодних сумнівів: якщо підліток витрачає на інтернет кілька годин на день, про “нормальний” розвиток мозку можна вже і не мріяти.

Особливо тяжкі наслідки у тих дітей, кому батьки вручили смартфони та планшети в “довербальному” віці – тобто до того, як малюк почав говорити.

Така дитина звикає розважати себе сама у віртуальному світі та може повністю втратити інтерес до реальності навколо неї.

Американська академія педіатрії розповідає про шокуючі цифри: середня американська дитина у віці від 8 до 10 років дивиться на екран в середньому 8 годин в день. Під екраном тут мається на увазі все загалом: ТБ, смартфони, планшети, ПК. Але ще гірше те, що підлітки та старшокласники користуються цифровими пристроями ще активніше: близько 11 годин на день.

Ось вам ще шокуючі цифри. Середній американський підліток у віці 13-17 років відправляє на місяць 3 364 текстових повідомлення. Більше сотні на день!

У XX столітті “нянею” для дітей був телевізор, але від нього шкоди для ще не зміцнілої психіки набагато менше, ніж від гаджетів, переконані фахівці.

Ось ще один шокуючий факт: дві третини сучасних батьків взагалі ніяк не обмежують використання дитиною медійних гаджетів. Жодних правил!

“Раніше всі батьки вчили дитину заспокоюватися. Адже діти зазвичай починають істерики, коли їм нудно, а не коли їм погано. Тепер все інакше: дитині стало нудно – і їй тут же вручили айфон. Аби відстав. Це погано, тому що у дитини не буде ніяких навичок самоконтролю, коли вона виросте. Результат – ціле покоління психопатів”, – міркує Кетрін Штайнер-Адер, клінічний психолог з Гарварду.

Вона каже, що до тих пір, поки дитині не виповниться два роки, жодні електронні пристрої давати їй в руки взагалі не можна. Американська академія педіатрії дотримується тієї ж думки: “Мозок дитини швидко розвивається протягом перших років. І діти вчаться краще, коли взаємодіють з іншими людьми, а не з екранами”.

Підліткам академія рекомендує витрачати на медійні пристрої та сервіси не довше двох годин на день.
А також радить більше часу проводити на свіжому повітрі та займаючись хобі.

Негативних ефектів від надмірної залежності від гаджетів три: негативні наслідки для поведінки в соціумі, здоров’я і успішність у школі.

Ну і все-таки: хто би там що не говорив, серйозні клінічні дослідження підтверджують, що чим більше сцен насильства дитина бачить на екрані (неважливо, відеоігри це чи кіно), тим агресивнішою стає її поведінка. Плюс, знижується здатність дитини до емпатії та співпереживання.

Ще одна проблема – нездатність концентруватися і надмірна залежність від багатозадачності. Діти, які активно користуються електронікою, просто не можуть зосередитися на якомусь аспекті свого життя досить довго. Це заважає розвитку глибокого мислення та здатності вирішувати складні інтелектуальні завдання.

А ще в західному світі розвивається справжня епідемія підліткового ожиріння. І це теж пов’язують з гаджетами. Так само як і епідемію проблем із суглобами і звуження кровоносних судин в очах. Біль у спині та шиї традиційно вважалася проблемою дорослих, але тепер підлітки страждають від них нітрохи не рідше!

І ось ще яке зауваження робить доктор Штайнер-Адер:

“Діти повинні часто перебувати в громадських просторах і знати, що життя прекрасне і красиве не тільки на екрані. Діти повинні цікавитися іншими людьми, спілкуватися з ними, просити старших розповісти їм цікаві історії. Тільки так розвивається наш емоційний інтелект. А він, як відомо, має вирішальне значення в тому, досягне людина успіху в житті чи ні”.

Коротше, якщо вам набридло, що ваша дитина постійно вимагає уваги і дратується кожного разу, коли їй стає нудно, не підсовуйте їй планшет. Чи не калічте її!

Джерело: uamodna.com

Фото: www.newhealthguide.org, 1pezeshk.com, www.dogonews.comwww.iphonespyapps.net

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.