Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Чому варто мати надію?

Чому варто жити? Бо тобі дано життя – це твій обов’язок жити, а не лише існувати. Жити на повну, користуючись кожним днем як новим особливим покликанням. Кожен день – це виклик. Клич, який зове до життя, в якому тобі є чому і в кого повчитись, збагатитись і постійно зростати. Бо, не шукаючи себе, ми просто втратимо надію… Думатимемо: «нічого не варті, нічого не вміємо, не потрібні ми». Або ж просто: «нам нічого не потрібно», «я всього маю вдосталь», «а навіщо зміни і зростання, мені і так не зле». Але то думки примітивні і носять підтекст у дусі безвідповідальності.

Нехай же Бог надії сповнить вас
усякою радістю та миром у вірі, 
щоб ви збагатились у надії,

силою Духа Святого (Рим. 15, 13).

Надіючись, хочеться радіти, що маєш колосальний шанс виправитись і продовжувати надіятись, що таких вправлянь може бути ще багато, бо життя попереду! Збагатитись надією – збагатитись прагненням.

Ми знаємо, що наше життя має минуле – десь і в когось неприємне або ж нелегке. Але якщо ти зараз вже на іншому етапі, то значить минув те і хочеш іти далі, не оглядаючись, але сміливо заглядаючи у майбутнє. І то надія тебе привела. «Я маю надію, що стану кращим»…

«Людина не може повторити одну помилку двічі, бо вдруге це вже не помилка, а вибір». І є шанс, що то не стане вибором помилки, а вибором надії.

Варто мати надію! Надія натягує струни серця, щоби укріпити у тому тяготінні все таки не дати їм порватись. Надія дає силу і натхнення. Надія допомагає витривати і перемогти. Надія не повинна бути убогою. Навпаки, це має бути одне із найсильніших відчуттів, бо, подібно до любові, надія змушує хотіти жити і проявляти себе.

Чому варто сподіватись? Напевно тому, що маючи життя, маєш носити у собі цю чесноту і жити нею. Напевно і тому, що без надії людина не може бути певною у тому, що у будь–якому часі і за будь–яких обставин вона повинна прагнути і шукати способів та можливостей.

Щоб чогось досягнути – потрібно працювати над собою, гідно працювати, прагнучи змін і шукаючи виходу, зростаючи у дусі. І тут не обійтись без надії. Людина дбає про майбутнє, думає про наслідки, розважає, де ще би то докласти зусиль і, безперечно, вона надіється. Є сподівання, що те чи інше вдасться, бо, напевно, тоді ми б відразу опустили руки і нарікали на тяжку годину. Але час завжди однаковий, коли ти працюєш над собою і розумієш: перш ніж отримати – потрібно заслужити. Цей час, звісно, ніколи не був і не буде легким. Праця над собою – важка праця, але воно того варте. І така праця будь–що підперезана надією. Надієшся, що ти знатимеш, з чого почати, надієшся, що реалізуєш цілком задумане, надієшся, що взагалі твоя доля складатиметься щасливо і спокійно.

Людина не може бути занедбаною у надії, якщо вона її покладає найперше на Бога…

Я знаю, ми багато надіємось, що нас сприймуть чи зрозуміють люди, надіємось, що він мене не зрадить і не обманить, надіємось, що завжди будуть з нами відверті, і т.д. То безконечний ланцюг тих надій, які ми покладаємо на людей. Однак ці надії зводяться на піску. Так, вони, певно, щирі, бо віримо у любов людей до нас, любимо їх і сподіваємось на взаємність. Та нема такої постійності серед людей, яка є в Бога. Ніхто не оправдає твоїх сподівань, тільки Богу то під силу. Він не залишить тебе без надії! І у щирих сподіваннях ми отримаємо те, на що надіємось, ба навіть більше. В Бога за однією ласкою йде інша, просто ми часом навіть не припускаємо, що таке можливо. Але якщо варто мати надію, тоді і варто чекати великого.

Я переконана в цьому, бо особисто мене надія збагатила і додала впевненості, наскільки це можливо і дано. Надія має жити, щоб жив ти. Надія – робить неможливе!

Тому тільки тобі відповідати: чи варто мати надію?

Анастасія Колосовська

Зображення: safehouseofhope.org

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.