Чудотворна ікона Розп’яття Спасителя із Зарваниці

Протягом кількох віків Марійський духовний центр «Зарваниця», відомий завдяки чудотворним іконам Пресвятої Богородиці та Розп‘яття Спасителя.
Поява ікони розп’яття сягає 1728р., два тижні перед Великоднем мешканець Зарваниці Степан Долган, їдучи з Дарахова додому, знайшов у полі «чорну шухляду», всередині якої був намальований на шовку образ Розп’яття Ісуса Христа. Після перенесення образу до церкви, мешканці Зарваниці стали свідками того, як з нього почали спливати прозорі краплі. Водночас при образі відбувались чудесні оздоровлення хворих. Свідчення Стефана Долгана та людей, котрі зцілилися біля образу, записала спеціальна комісія.
Чудотворний образ пережив пожежу у старенькій церкві наприкінці 18 століття, а також зберігся під час лихоліття Першої світової війни. Та коли до села поверталися більшовики, ікона потрапила до сховку. Та у часи більшовицьких гонінь УГКЦ реліквія безслідно зникла, а разом з нею і коштовні ризи.
Понад 70 років про оригінал не було жодних згадок, однак кілька років тому в Івано-Франківську віднайшли елемент ризи – розкішний оклад ікони, виготовлений із чистого срібла та ще й з позолотою.
29 квітня 2019 у Ватикані, в базиліці Святого Петра, відбулося богослужіння під проводом Папи Франциска. Особливістю його стало перебування там чудотворної ікони Розп’яття Спасителя із Зарваниці.
Глава Католицької Церкви поблагословив ікону, а також корону тернового вінка. У такий спосіб Пара Франциск відновив почитання чудотворної ікони Розп’яття Спасителя із Зарваниці.