Кінець світу — це зустріч з Ісусом

Ангел Господній з Папою3Війни, голод і стихійні лиха не є найважливішим посланням з Євангелії від святого Марка, в якому він провіщає кінець світу, бо кінцева мета – це зустріч з Господом. Про це говорив Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» на площі Святого Петра у Ватикані 15 листопада. На молитву зі Святіший Отцем прийшло десятки тисяч паломників.

«Нашою кінцевою метою є зустріч із воскреслим Господом, – сказав Папа і запитав присутніх: чи багато з вас про це думає? Про те, що настане день, коли ми зустрінемо Господа обличчям в обличчя? Ця зустріч є метою всього нашого життя. Ми живемо в очікуванні не якогось часу чи місця, але йдемо назустріч визначеній особі – Ісусові. Таким чином, проблема полягає не в тому, “коли” сповняться ці знаки, що провіщають кінець світу, але в тому, щоб ми були готові до цієї зустрічі. Не йдеться про те, щоб знати, як це все станеться, а про те, як ми повинні поводитись сьогодні, очікуючи цих подій. Ми покликані жити сьогоднішнім днем, будуючи майбутнє із спокоєм, довір’ям до  Бога та надією».

Ангел Господній з Папою4

Святіший Отець підкреслив, що найважче осягнути саме чесноту надії. За його словами, вона є найменшою, але, водночас,  найсильнішою, бо відображає обличчя воскреслого Господа, «Сина Чоловічого, що йтиме по хмарах з великою силою й славою». (Мк, 13, 26) Господь Ісус є не тільки остаточною метою нашого земного паломництва. Він постійно присутній у нашому щоденному житті, щоб супроводжувати нас і перестерігати від лжепророків та фаталізму.

Ангел Господній з Папою1

Папа Франциск запитав у присутніх, скільки з них читають і серйозно сприймають гороскопи, намагаючись заглянути в майбутнє. «Якщо у вас виникне бажання прочитати гороскоп, краще гляньте на Ісуса, Який завжди з нами, – наголосив Святіший Отець. – Саме присутність Ісуса нагадує нам про очікування й чування, виключаючи як нетерпіння, так і заспаність, як забігання вперед, так і перебування в пастці сьогодення та світськості.

«Також і в наші дні не бракує стихійних і моральних лих, ані негараздів та всякого роду бід. Усе проминає, – пригадує нам Господь, – тільки Він, Його Слово залишається як світло, що провадить та зміцнює наші кроки. Він завжди нам прощає, бо перебуває поруч із нами. Потрібно тільки вдивлятись у Нього і Він перетворить наше серце», – сказав на закінчення Папа Римський.

Ангел Господній з Папою6

Нагадаємо, після молитви «Ангел Господній» Святіший Отець говорив про події у Франції та помолився з усіма присутніми за жертв теракту, поранених та їхніх близьких.

Ангел Господній з Папою

За матеріалами: Радіо Ватикану