Копія чудотворної ікони Богородиці, що розв’язує вузли, у нас на парафії

Від свята Преображення(19 серпня) до Успення Божої Матері(28 серпня) в нашому храмі перебуватиме копія чудотворної ікони Богородиці, що розв’язує вузли – улюбленого образу папи Франциска. Багато з нас маємо в житті чимало проблемних вузлів, тому молитимемось щодня в часі даного Богородичного посту Дев’ятницю, до Богородиці, щоб вона допомогла всім нам і тим, за кого молитимемось розв’язати дані вузли в нашому житті.

Оригінал канонічного зображення зберігається в церкві св. Петра в Аугсбурзі (Баварія, Німеччина). Ікона виконана в стилі бароко Йоганном-Мельхіором-Георгом Шміндлером (1625 – 1707) і зображає Пресвяту Діву Марію, Яка стоїть на півмісяці, в оточенні ангелів та Святого Духа у вигляді голуба, Який кружляє над Її ореолом із зірок, коли Вона розв’язує вузли на довгому шнурі, тримаючи ногу на голові “скрученого” змія. Змій символізує диявола, а ЇЇ відношення до нього відповідає пророцтву у книзі Буття 3:15: ” І Я покладу ворожнечу між тобою й між жінкою, між насінням твоїм і насінням її. Воно зітре тобі голову, а ти будеш жалити його в п’яту “. Нижче зображено людину у супроводі ангела. Ця сцена часто інтерпретується так: Товія з Архангелом Рафаїлом йде просити Сару стати його дружиною.

Історія виникнення цієї ікони сягає ще кінця 17 століття, коли виникли проблеми у подружжя – Вольфганга Лангенментеля і Софії Ренц. Лише молитва біля цього образу врятувала їх від розлучення. А замовив цю ікону для сімейного вівтаря Єронім Амвросій Лангенментель, внук згаданого Вольфганта, священик і доктор канонічного права (1666-1709) з храму святого Петра в Перлаху. І після цього, до ікони Діви Марії, Яка розв’язує вузли постійно приходять миряни, щоб попросити Її заступництва у проблемах (вузлах), які з’являються щодня, через здоров’я, роботу, суперечки, всякі ускладнення в сім’ї, внутрішні особисті проблеми, конфлікти у суспільстві і в країнах тощо. Лише через молитву і роздуми, можна побачити, як ці вузли були “створені” і їх причину. Однак, потрібно розуміти, що Богородиця, не розв’яже вузли, Вона порадить, буде захисником, посередницею, але людина повинна діяти, вирішуючи проблему самостійно.