Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Найбільший серед народжених жінками. 7 фактів про Йоана Хрестителя

7 липня ми відзначаємо народження Йоана Хрестителя. Що відомо про цю виняткову та загадкову людину?

Церква особливо святкує народження двох людей — Пресвятої Богородиці та Йоана Хрестителя. Цей факт підтверджує винятковість і значення святого в історії спасіння. Йоан Хреститель — неординарна постать, сказали б ми сьогодні: людина, яка стала поміж Старим і Новим Завітом; звіщала завершення старої доби та початок чогось такого надзвичайного, чого він сам подекуди не міг ані сподіватися, ані збагнути. Йоан Хреститель — найбільший із народжених жінками. Так його охарактеризував сам Ісус Христос. Він — останній із пророків, новий Ілля, що звіщав прихід Месії.

1. Єлизавета і Марія

Про вагітність своєї родички Єлизавети Марія дізналася від Архангела Гавриїла (пор. Лк 1, 26-38). Цей факт він використовує, аби довести Марії, що у Бога немає нічого неможливого. Марія поспішає до Айн-Карім, щоб служити вже літній Єлизаветі й стати свідком чуда.

2. Захарія – Батько Йоана Хрестителя дізнався про народження сина з уст того-таки Гавриїла, коли за порядком черги служив перед Богом (пор. Лк 1, 8).

На відміну від Марії, він не повірив у те, що вони з дружиною можуть стати батьками в такому поважному віці. Тому отримав знак: втратив мову до народження сина. Навіть ім’я дитині він надав за допомогою таблички,на якій написав: «Йоан — його ім’я» (Лк 1,68).

3. Діяльність Йоана Хрестителя описує кожен євангеліст.

Зокрема св. Лука і св. Матей роблять це в контексті зв’язку Йоана та пророка Іллі. «І сам він ітиме перед ним з духом та силою Іллі, щоб навернути серця батьків до дітей і неслухняних до мудрості праведних, щоб приготувати Господеві народ прихильний»(Лк 1,17), — говорить ангел Захарії, коли звіщає, що у нього народиться син. Юдеї вірили, що прихід Месії звістить цей великий праведник. Про це і свідчило Писання, й історія самого пророка, який вирушив на небо на вогняній колісниці, а значить, якось чудесно звідти мав повернутися. «Ілля вже прийшов», — сказав Ісус про Йоана Хрестителя (пор.Мт 11, 14; Мт 17, 11-13). 

4. Син священника

Йоан Хреститель був сином священника, тобто автоматично й він мав право здійснювати це служіння з огляду на приналежність до покоління Леві. Та замість священницьких шат він зодягається в одяг «верблюжого волосу й ремінний пояс»,   харчується сараною та диким медом (пор. Мк 1,6). Йоан не навчає у храмі, він обирає тогочасні периферії світу, щоби там рівняти дорогу Господеві.

5. Старший брат Йоан Хреститель був родичем Ісуса по материнській лінії.

За юдейськими звичаями, вони могли називати одне одного братами. У Євангелії ми не побачимо зворушливих описів їхніх сімейних зустрічей чи задушевних розмов. Записані в Євангелії діалоги Христа і Йоана короткі та чіткі, як, зрештою, розмови Ісуса та Марії. Однак, не бракує в Євангеліях слів щирого захоплення та визнання ми  з уст Спасителя на адресу Йоана: «Той був світич, який палає і світить, тож ви й побажали на часинку з світла повтішатись» (Йн 5,35). Деякі біблісти вважають, що саме в контексті родинних зв’язків слід інтерпретувати слова Йоана про те. що він не гідний розв’язати ремінця сандалів Христа (пор. Мк 1,7). Цей обряд був передбачений правом левірату, згідно з яким найближчий родич померлого мав узяти під опіку його дружину, матір чи доньку. Ісус, справжній Наречений Ізраїля та Церкви, вже прийшов, щоби показати справжню любов і віддати своє життя; отож місія Йоана завершилася.

6.Чи народився Йоан без первородного гріха?

Це, насправді, предмет теологічних суперечок протягом довгих століть. Деякі богослови вважають, що Йоан був зачатий із первородним гріхом, однак під час відвідин Пресвятої Діви Марії Єлизавета «сповнилася Святим Духом» (пор. Лк 1,41), і в цей момент її дитина очистилася від первородного гріха. Тобто без первородного гріха були зачаті лише Ісус та Марія, а Йоан Хреститель, хоча й був зачатий із первородним гріхом, в утробі матері завдяки дії Святого Духа очистився від нього.

7. Перший учитель Ісусових учнів

ГЙоан Хреститель був першим учителем Петра, Андрія, Якова та Йоана, початку брати слідували саме за ним і вчилися у нього. Після Йоанової школи посту і молитви Ісус запрошує учнів вирушити з ним на весілля, де здійснює своє перше чудо: перемінює воду на вино (пор. Йн 2, 1-12). Святий Йоан, Апостол, так описує зустріч із Ісусом та роль, яку у ній відіграв Йоан Хреститель: «Другого дня знову стояв Йоан там, ще й двоє з його учнів.  Угледівши ж Ісуса, який надходив, — мовив: “Ось Агнець Божий”. Почули двоє учнів, як він оте сказав, та й пішли за Ісусом. Обернувшися ж Ісус і побачивши, що вони йдуть, мовив до них: “Чого шукаєте?” Ті ж Йому: «Равві, — що в перекладі означає: “Учителю”, — де перебуваєш?» Відрік Він їм: “Ходіть та подивіться”. Пішли, отже, і побачили, де перебуває, і того дня залишилися в Нього. Було ж близько десятої години. Андрій, брат Симона Петра, був одним із тих двох, що, почувши Йоана, пішли за Ним. Зустрів він спершу брата свого Симона й мовив до нього: “Ми знайшли Месію, — що у перекладі означає: Христос”. І привів його до Ісуса. Ісус же, глянувши на нього, сказав: “Ти — Симон, син Йони, ти зватимешся Кифа”, — що у перекладі означає: Петро (Скеля)» (Йн 1, 35-42).

Джерело : CREDO

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.