Папа Франциск солідарний з українцями, – Блаженніший Святослав

Святіший Отець передав через єпископів УГКЦ слова солідарності Україні. Про це розповів Глава УГКЦ в інтерв’ю Радіо Ватикану на завершення прощі Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ до Риму.

Блаженніший Святослав наголосив, що під час візиту до Риму основним було донести всю правду про ситуацію в Україні:

“Перше, що ми говорили з усіма структурами Ватиканської курії, зокрема, у державному секретаріаті – про те, що необхідно вживати правильні слова і терміни, які окреслюють те, що діється в Україні, і щоби не піддаватися на пропаганду. Те, що сьогодні в Україні відбувається, не є громадянською війною, не є цивільним конфліктом. Україна сьогодні є жертвою чужоземної агресії, і ми чітко хотіли це пояснити усім тим відповідальним, скажім, які навіть приготовляють ті чи інші фрази чи тексти для Святішого Отця. Ми пояснили, що часом одне невторопне слово може глибоко зранити душі українців, які з нетерпінням очікують кожного слова солідарності з боку Папи”.

Глава УГКЦ розповів в інтерв’ю, що зустріч зустріч зі Святішим Отцем була теплою зустріччю з батьком: “Було просто видно, як Святіший Отець боліє тими болями і стражданнями наших людей”.

Блаженніший поділився двома ключовими фразами, які Папа сказав українським єпископам: “Я пліч-о-пліч з вами” та “Я є вам до послуг”.

За словами Блаженнішого Святослава, “Святіший Отець дуже подякував нашим владикам, що вони були зі своїм народом під час буремних місяців, зокрема в часи Революції Гідності, і що тепер наша Церква виглядає дослівно як військово-польовий госпіталь”.

Папа закликав керівництво УГКЦ продовжувати вслухатися в голоси українців, бути голосом вбогих, яких вигнали з їхньої домівки; біженців, поранених… Також Святіший Отець особливо хотів передати через єпископів слова солідарності для тих, що поранені, в ув’язенні, в полоні; голодують і терплять на окупованих територіях.

Довідка

16-22 лютого відбулася проща Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ до Риму в рамках візиту ad Limina Apostolorum. Протягом тижня католицькі ієрархи з України відвідували різні ватиканські відомства, представляючи актуальний стан очолюваної ними Церкви, а кульмінаційним моментом стала особиста зустріч зі Святішим Отцем.

За матеріалами: uk.radiovaticana.va