Папа Франциск: сповідь не є судом, а зустріччю з Богом

papa_francysk_spovidajeБог не втомлюється прощати, це ми часто втомлюємось просити у Нього прощення

Цитати з проповіді, яку Святіший Отець виголосив під час ранкової Святої Меси у каплиці ватиканської резиденції “Дім Святої Марти” 23 січня 2015 року.

Свята Тайна Покаяння не є судом, але зустріччю з Господом Богом, Який прощає і забуває кожен гріх людини, яка не втомлюється просити у Нього милосердя.

“Роботою” Господа Бога є примирювати. Наш Творець прощає будь-який гріх і прощає завжди. Він радіє і веселиться, коли грішник кається і просить у Нього прощення. Він забуває усі гріхи, з яких людина розкаюється.

Бог не втомлюється прощати, це ми часто втомлюємось просити у Нього прощення.

Навіть якщо людина все своє життя прожила у гріхах, але таки зрозуміла, що чинила неправильно і кається у тих вчинках, то слід звернутись до Бога з проханням прощення і Він, без сумніву, пробачить усе і відразу.

Бог-Отець забажав послати у світ Свого Єдинородного Сина, щоб через Нього встановити новий союз із людством, основою якого є прощення

Каянник нічого не винен взамін за Боже прощення, бо Христос Своєю жертвою вже заплатив за нього.

Дехто міг би сказати: «Отче, я не йду до сповіді, адже скоїв дуже-дуже багато поганих діл, за багато з них я не зможу отримати прощення». Це неправда! Бог усе прощає!

Сповідь – це не хімчистка, де можна позбутись будь-якої плями, але – це місце зустрічі з Добрим і Милосердним Батьком, Який радіє нашому приходові та розкаянню