Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Патріарх УГКЦ разом з Президентом України відкрили пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому


У Львові 29 липня урочисто відкрили пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому, 150-річчя якого сьогодні відзначають на церковному та державному рівні. Відзначити цю подію сьогодні прийшли львівські греко-католики, священнослужителі, представники влади, паломники з України та з-за кордону. На відкриття пам’ятника великому українцю приїхав і Президент України Петро Порошенко.

Пам’ятник Митрополиту Шептицького встановлено навпроти архикатедрального собору св.Юра. Зранку о 10 годині у цьому храмі духовенство на чолі з Патріархом УГКЦ Святославом (Шевчуком) відправили Літургію. Потім вони спустилися у крипту, де похований Митрополит.

Урочисте відкриття монументу розпочалася із виконання Гімну України. Першим до присутніх звернувся Петро Порошенко: «Сьогодні ми з вами відновлюємо історичну справедливість і нарешті відкриваємо монумент Шептицькому у Львові. Та найкращий пам’ятник владиці – це незалежна Україна, яка крокує до родини європейських народів».

Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) відкриття монументу праведному Митрополитові назав історичною подією. Спроби вшанувати владику Андрея, сказав він, є невід’ємною частиною національно-визвольних змагань нашого народу. Українці ще до ІІ Світової війни намагалися спорудити такий пам’ятник владиці, проте ці наміри успіхом не увінчалися. Глава УГКЦ нагадав, що постамент у нинішньому вигляді був встановлений за життя митрополита Шептицького восени 1932 року у греко-католицькій академії. У 1945 році пам’ятник митрополитові Андрею, як і більшість львівських пам’ятників, знищили. Ще один монумент Шептицькому авторства Сергія Литвиненка у 1935 році встановили на подвір’ї Національного музею, але і його теж знищила радянська влада.

«Багато львів’ян пам’ятають, як у 90-их роках люди приносили квіти до місць, де мають постати пам’ятники Тарасу Шевченку та Митрополиту Андрею Шептицькому. Багато хто з вас пам’ятає, як тут на площі святого Юра стояла гора з квітів і свічок та напис: «Тут буде стояти пам’ятник Митрополиту Андрею. І ось сьогодні це сталося”, – наголосив Патріарх Святослав.

Після чину освячення пам’ятника митролит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) подякував всім, хто долучився до створення монументу, тим, хто поширював ідеї владики Андрея та людям, які зібралися на площі.

Роботи із спорудження пам’ятника Митрополиту Андрею, як відомо, розпочалися у травні цього року. Його автором є скульптор Андрій Коверко, проектанти – архітектори Ігор Кузьмак та Михайло Федик. Скульптура Митрополита вилита з бронзи. Її висота – 3,6м. Владика Андрей зображений у монашій рясі, підперезаний шкіряним ременем. Голова у нього трохи похилена. В одній руці він тримає хрест, іншою опирається на стелу.

Встановлення у Львові пам’ятника Митрополиту Шептицькому передувала тривала дискусія щодо доцільності витрачання коштів на його спорудження у час війни та протести активістів, які виступали проти вирубки дерев у сквері та проти реконструкції площі святого Юра.

Світлини зі сайту Президента України

Відкриття пам'ятника Митрополиту Андрею у Львові

Відкриття пам'ятника Митрополиту Андрею у Львові

Відкриття пам'ятника Митрополиту Андрею у Львові

Відкриття пам'ятника Митрополиту Андрею у Львові

Відкриття пам'ятника Митрополиту Андрею у Львові

Система Orphus

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.