Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Рятуйте, у мене – прокрастинація!

Схильність відкладати на потім малоприємні речі і в результаті їх не виконувати – це хвороба саме нашого покоління, яка має назву “прокрастинація”. Як із нею боротися?

Що ж це за хвороба така?

Записати завдання на день в блокнотик. Або краще в телефон і зробити нагадування. Або краще з допомогою сучасних хмарних сервісів зробити  персональний онлайн-календар. І витратити на це багато зайвого часу.

Обіцяти собі взятися за роботу. Розставити її за важливістю та пріоритетністю. Розпочати пошук натхнення та мотивації. Витратити багато зайвого часу. В результаті – не зробити нічого.

Прочитати багато інформації в інтернеті, порадитися з фахівцем, аби скласти програму занять. Підібрати індивідуальний курс спеціально для себе. І не розпочати займатися через брак часу та відсутність сили волі.

Ситуація знайома більшості людей. Багато хто, либонь впізнав щось своє, індивідуальне.  Це – прокрастинація. Проблема чи уже (?) хвороба сучасного суспільства. Взагалі, наука  характеризує прокрастинацію як схильність відкладати на потім малоприємні речі і в результаті їх не виконувати. Наука навіть розділяє кілька видів прокрастинації – від побутової до майже патологічної. Вперше проблема була ґрунтовно описана відносно недавно – у 1977 році. І хоча таке явище було поширене і в більш давні часи, тотального розмаху воно набуло в останні кілька десятиліть. Саме серед нашого покоління.

Чому саме ми? Однозначної причини немає, є цілий комплекс факторів.

Самодисципліна? Ні, не чули

Серед таких факторів – моральні цінності сучасної доби, в якій ми проживаємо, і яка так чи інакше на нас впливає. Це такі цінності, які створюють велику масу, суспільство самотностей.

Тим самим стирається почуття відповідальності та обов’язку. І, на противагу, каталізується необов’язковість. Багато речей втрачають свою вагу і значення, тому приділяти їм зусилля сучасна людина не хоче. Звідси витікає другий аспект: послаблення самодисципліни та відповідальності перед собою.

Набагато важливіше стало дбати про свій віртуальний образ в соцмережах, аніж про реальний імідж. Тут і вплив сучасних технологій, які, нібито, спрощують наш побут, але  ускладнюють життя. Скільки ж часу марнує сучасний громадянин на чергове прогортування стрічки новин в соцмережах, на беззмістовні записи та коментарі та розглядання сотень типових непотрібних фото!

Технології роблять людей лінивішими та безініціативнішими. Замість виконання реальних завдань, люди витрачають час на різноманітний мережевий та технологічний непотріб, прикриваючись пошуком натхнення. Причому, виправдання шукають самі для себе.

Як же боротися з прокрастинацією?

Для початку – повірити, в те що вона дійсно існує. І що в тебе немає протиотрути, але є сила впоратися! Далі – справа за малим, але одночасно й великим.

Подолати прокрастинацію допоможуть терміни, відведені вами на виконання справ. Термін повинен бути реальним, нехай і трішки “з запасом”.

Допоможе і принцип інерції: тобто, головне – почати. А далі справа піде!

Також допомагає метод розбивання великої справи на кілька маленьких етапів. Які окремо легше виконати, проаналізувати та досягти потрібного результату.

Основний принцип – чесність

Як бачимо, є багато методів, знайти які нескладно у вільному доступі. Але суть їх зводиться до одного принципу: бути чесним. Бути чесним, в першу чергу, із самим собою. Якщо ти маєш бажання щось зробити – роби це. Якщо ж ти проводиш час зі своїм смартфоном – очевидно, він важливіший. Тоді опісля, будь ласкавий (ласкава) – не нарікай. А май чесність зізнатися собі у власних пріоритетах. Якщо ж ти виконуєш роботу – май чесність перед собою не відволікатися на дрібнички. Не думати про сторонні речі. А просто виконуй свою роботу. І результат опісля тебе приємно здивує .

Володимир Дітчук

Фото: bestuniversities.com.ua, girl-lady-mom.com, ni404.blogspot.com, tim.com.ua

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.