Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Томина неділя

Ів. 20, 19-31.
І не будь невіруючий, але віруючий!

Традиційно роздуми над Євангелієм у першу неділю після Великодня пов’язані з критикою поведінки, сумнівів апостола Томи щодо воскресіння Ісуса. Тома ходив з Ісусом три роки, слухав його науки і бачив різні чуда, однак можливо цього часу було замало для нього, щоб мати тверду і непохитну віру, переконання у правдивості слів Ісуса Христа. Та коли Ісус показав йому своє тіло і рани від цвяхів – докази свого воскресіння, він вповні позбувся своїх сумнівів, слабкої віри в Ісуса.

Роздумуючи над Євангелієм цієї неділі, пропоную сьогодні трохи відійти від оцінки поведінки апостола Томи і звернути більше уваги на наше духовне життя. Як вже було згадано, Тома був з Ісусом лише три роки, а ми християни зустрічаємося з Ісусом у наших храмах десятки років, але незважаючи на такий довгий час, у нашому життя є не менше сумнівів щодо Бога, ніж в апостола Томи. Чим тоді я є кращий від нього? Як швидко і часто ми знеохочуємося, зневірюємося, розчаровуємося у собі, у житті, у вірі і молитві, коли приходь якийсь неуспіх, дрібні життєві труднощі.

Навернення Томи пригадує нам правду, що Ісус Христос є близько нас, як Бог. Знаючи сумніви Томи, Ісус особисто прийшов до нього, об’явив свої рани і дав пізнати себе учневі, що Він є той сам Христос, якого три дні тому розп’яли на хресті.

Христові рани — це пам’ятка любові Ісуса Христа до нас, грішних і немічних людей. Показуючи ці рани Томі, Христос Спаситель промовляє також до нас: „Бачите, як Я полюбив вас! Як Я терпів з любові до ваших душ!”

Ми, християни, не бачимо Бога у земному житті своїми тілесними очима, але ми бачимо Його духовними очима віри. Він живий серед нас, і нам не обов’язково доторкатися до Його ран. Ми Його відчуваємо і бачимо в молитві, у Святому Письмі, у Святих Тайнах. Господь присутній у святому храмі, як і у всіх храмах на землі. Господь із нами тут живий, воскреслий, де ми сьогодні схиляємо перед Ним голови, а уста наші повсякчасно промовляють разом з апостолом Томою: „Господь мій і Бог мій — це спасіння моє!” Амінь.

Джерело: Редемптористи

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.