Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Топ-7 святих, до яких можна звертатися під час сесії

студентиАби голова не пухла, знання в неї треба вкладати поступово. Тоді й на іспитах полегшає. Однак переживання — це таке людське! І що робити, коли «трусишся»? Звісно — молитися. Ось короткий список святих, до яких можна звертатися особливо в період сесії. 

1Купертинський

1.  Св. Йосиф Купертинський (Джузеппе Деза)(1603-1663)

«Францисканець, якій літає» з дитинства вирізнявся тим, що був дещо розсіяний і заглиблений у власні думки, простіше кажучи — дуже «гальмував». У науці — також: тонкощі богослов’я давались йому вельми нелегко. Перед іспитами, які треба було здати для свячень, брат Йосиф зробив усе від нього залежне, і зранку пішов складати їх одним з перших, тобто разом із найсильнішими студентами. На щастя, екзаменатори вирішили, що він і так усе знає, і відпустили святого з відмінною оцінкою. До наступного іспиту Йосифові вдалося з «потом і кров’ю» визубрити тільки один білет, який, як ви вже здогадались, йому і випав на екзамені.

Мораль: старанність окрииииилює!

2Аквінат

2. Св. Тома Аквінський (1225-1274)

Це ще один подібний клінічний випадок трохи загальмованої — і ну дуже вже небагатослівної дитини. Домініканці змогли оцінити блискучий розум «німого сицилійського бика», а паризькі студенти, які навчались у брата Томи, здається, змогли його трохи розговорити. Був живим прикладом порозуміння і плідної співпраці з науковим керівником — св. Альбертом Великим.

Мораль: не мовчи, думай хоч би щось!

3Віанней

3. Св. Йоан-Марія Віанней (1786-1859), Арсський пастир

Цей святий стане у пригоді тим студентам, які знову і знову намагаються скласти іспит із латини. Адже саме через повний провал на іспиті з латини (і філософії) Жана-Марі відрахували з семінарії. Щоправда, він зміг повернутись і, незважаючи на перешкоди, закінчити навчальний заклад. Та, на біду, його відіслали у парафію, де потрібно було говорити проповіді. Необхідність публічних виступів доводила Жана-Марі до відчаю, однак після численних репетицій і зубрінь він досяг такої майстерності, що допоміг багатьом віднайти дорогу до Бога.

Мораль: відрахування — це ще не кінець історії!

4Ноткер

4. Св. Ноткер Заїка (помер близько 912 р.)

Монах із бенедиктинського абатства Сен-Галлен заїкався «язиком, але не розумом». Ноктера і двох його друзів — Ратперта і Туотілона — можна вважати засновниками першої в історії студентської наукової спілки. Пізнього вечора або вночі вони збиралися разом, щоб поговорити про науку, написати кілька нових гімнів і вигадати чергову витівку — інтелектуальну або й не зовсім. Блискучий вчений, поет і музикант, Ноктер не лише любив навчатися, але й сам багато викладав, тому і слабкості братів-студентів йому були добре зрозумілі. До речі, Ноктер також є покровителем бібліотекарів та безумців.

Мораль: там, де темно там… весело й цікаво.

5Августин

5. Св. Августин (354-430)

Якщо ви мрієте про поїздку куди-небудь за програмою студентського обміну — моліться за заступництвом св. Августина. Юнак із провінції, яким був Августин, набирався розуму у провідних наукових центрах своєї епохи, щоразу ладуючись саме туди, де, на його думку, кипіло наукове життя. Не всі розрекламовані й модні навчальні заклади виправдали його очікування. Ледь не розчарувавшись в пошукові істини, Августин нарешті знайшов те, що шукав, у християнському вченні. Величезний вплив на його життя мала мати — свята Моніка, і хоч вона й не поділяла до кінця наукових інтересів сина, але терпеливістю і молитвою втримала його від так званої «слизької дороги».

Мораль: мама поганого не порадить!

???????????????????????????????

6. Св. Тереза Авільська (1515-1582)

Хто сказав, що дівчата не повинні бути розумними? Навіть якщо усі навколо товкмачать: «Ну куди ти потім підеш із цими знаннями?» А хоч би й в монастир! У святої Терези не лише були свої думки щодо духовного життя і його втілення в умовах окремо взятого ордену кармелітів, але й було вміння ці думки висловлювати. Тереза де Аумада-і-Сепеда, поряд із Мігелем де Сервантесом Сааведрою, вважається засновницею літературної іспанської мови. Вона також проголошена Вчителем Церкви. Якщо свята Тереза у потрібний момент буде зайнята, ваші прохання охоче вислухають інші жінки-вчителі Церкви: Хільдеґарда Бінґенська та Катерина Сієнська.

Мораль: у нашому монастирі блондинок немає!

7Беда

7. Св. Беда Преподобний (672-735)

На перший погляд — класичний приклад «ботаніка». Протягом усього життя жодного разу не полишив стін свого монастиря в Джарроу (мабуть, не хотів відходити надто далеко від бібліотеки); вражав старших здібностями до науки, через що феноменально рано був висвячений на священика. Написав багато наукових праць, тому «індекс цитування» його творів дуже високий. Намагаючись збагнути розум студента, писав навчальні посібники з граматики і математики. І при цьому залишався милою і приємною людиною. Існує легенда, ніби він полюбляв пиво (тому до нього можна звертатись у тому разі, коли іспит поставили після свят).

Мораль: навчайся, але зберігай людську подобу!

*

Список святих, які готові прийти на поміч студентам на різних етапах їх багатостраждального життя, далеко не повний.

Однак головний ключ до успіху на сесії — це, попри все, ретельне вивчення матеріалу.

Анастасія Паламарчук, Gaudete.ru 
Переклад: Христина Мончак, СREDO
 

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.