Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

«У вашій поведінці не будьте грошолюбні, задовольняйтеся тим, що маєте» послання до Євреїв 13:5

«Багатим у цьому світі накажи, щоб не неслись думками вгору та не надіялися на нетривке багатство, лише – на Бога, який щедро дає нам усього для вжитку»(1-е До Тимотея 6:17).

10 квітня на нашій парафії відбулася зустріч подружніх пар, на яку з Руху християнських сімей завітало подружжя Притула Орест та Наталя. Було розглянуто ІХ тему з курсу «Божий задум для вашого шлюбу» – «Сімейний бюджет». Тема грошей є актуальною у різні часи та для кожної людини. У Святому Письмі дуже багато сказано про гроші. Крізь призму Слова Божого було розкрито засадничі моменти ставлення до грошей як в особистому плані, так і цілої сім’ї. А також розглянуто практичні моменти планування сімейного бюджету.

Послання до Євреїв 13:5 «У вашій поведінці не будьте грошолюбні, задовольняйтеся тим, що маєте».

За соціологічними дослідженнями основних причини конфліктів у сім’ї, виявилось, що  на думку жінок 44% конфліктів виникає через гроші. Гроші, як засіб платежу, самі по собі є нейтральними, а вже своїм ставленням до грошей людина може зробити їх проблемними. У Святому Письмі, у посланні апостола Павла до Євреїв читаємо такі слова: «У вашій поведінці не будьте грошолюбні, задовольняйтеся тим, що маєте»(до Євреїв 13:5)«Бо корінь усього лиха – грошолюбство, до якого деякі вдавшися, від віри відбились і прошили себе численними болями» (Перше послання апостола Павла до Тимотея 6:10).

За визначенням Катехизму УГКЦ: «Грошолюбством називається  пристрасть до грошей і матеріальних благ». А далі читаємо цитату Івана Золотоустого: «Не багатство зло, а любов до накопичення і грошей. Щось одне – грошолюб, а щось інше заможний. Грошолюб – не заможний він у всьому має нужду і тому не може бути заможним. Грошолюб є сторожем свого майна, а не його власником; рабом а не володарем». (Катехизм УГКЦ «Христос наша Пасха», 764).

Гроші дозволяють вирішувати безліч проблем: побутові, бізнесові, багато особистих і таке інше.  І у цьому також полягає їх підступність. Людина, яка вірить у Бога і мала б покладатися лише на Нього, сама цього не помічаючи, починає покладатися на силу грошей. Людина піддається грошолюбству, думаючи що завдяки грошам зможе собі більше дозволити. Часто трапляється, доводиться попрацювати у вихідні, щоб заробити більше, а це вже означає не провести час із сім’єю, можливо навіть пропустити недільне Богослужіння. Всі чудово розуміють, що не повинні мати інших богів крім нашого Господа, але часто у звичайних, побутових обставинах замість звернутися до Бога, більшість людей просто спішить вирішити їх завдяки певній сумі грошей. Гроші так міцно вкорінились у наше життя, що без них ми не уявляємо свого життя, але дуже важливо пам’ятати, що ні за яких обставин гроші не можуть навіть на частинку замінити велич нашого Господа.

Під час лекції Орест розповів як уникнути жадібності та марнотратства і як правильно ставитись до грошей, скільки маємо давати на благочинність, а також, які можуть бути сімейні витрати, і які з них вважаються недоторканими.

Дякуємо Оресту за цікаве подання матеріалу, і що ділився своїми життєвими прикладами та історіями.

Запрошуємо всіх на наступну зустріч, яка відбудеться після Великодніх свят. Тему та час зустрічі повідомлять священики в храмі, а також буде інформація на парафіяльному сайті, сторінці Facebook, на дошках оголошень.

До зустрічі!

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.