Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Як бути добрим батьком?

«Сім секретів ефективного батьківства»«Сім секретів ефективного батьківства». Про актуальність доброго батьківства розповідає Максим Бондаренко.

— Пане Максиме, розкажіть про тренінг «Сім секретів ефективного батьківства»?

— Суть тренінгу полягає у тому, щоб чоловік, котрий не є байдужий і хоче бути відповідальним батьком, зміг проаналізувати і побачити свої сильні сторони і ті, над якими треба працювати. Ми, так би мовити, проводимо кардіограму батьківського серця тут і тепер, щоб потім вийшовши звідси, кожен міг працювати над собою і знав куди рухатись. Щоб допомогти чоловікам у цьому наша ініціатива Tato.Net, організовує такі тренінги, як наприклад «Сім секретів ефективного батьківства». У програмі тренінгів використовуємо рекомендації Кена Кенфелда, що містяться в книзі «Серце отця» (на основі його соціологічних досліджень). А також — поради зі Святого Письма та свідчення самих батьків, які вже пройшли таку формацію, ну і звичайно використовуємо секрети, які не розголошуємо (усміхається).

— У чому, на Вашу думку, актуальність цього тренінгу?

— Ідея проведення подібних тренінгів народилася із потреби сьогодення. Дивлячись на кількість розлучень і абортів, постає запитання: а в чому полягає сьогодні роль батька? Якось провели один експеримент. Запитали молодь: «до кого б вони звернулися із проблемою за порадою?» І лише один відсоток відповів: «до батька». А насправді, це саме батько може дати емоційний, духовний і фізичний імунітет дитині для того, щоб вона могла протистояти загрозам і викликам сучасного світу.

«Сім секретів ефективного батьківства»

— Які сьогодні виклики ставить світ перед чоловіком-батьком? Як відповісти на них?

— Це, власне, одна із тем, про які ми говоримо в рамках нашого тренінгу — про загрози та перешкоди, які постають сьогодні перед чоловіками-батьками. Ці загрози не змінились від початку світу. Це спокуси, які походять від світу, від диявола і ті, які є наслідком наших людських слабкостей. Можливо, вони трохи видозмінились. Одним із найбільших викликів сучасного світу, що шалено пропагується, є ідеологія «мати» — здобувай, накопичуй, володій! Сучасна людина забуває про важливість такого поняття як «бути». Забуває, що вона є цінною і важливою не тому, що чимось володіє, а вже тому що вона є. Одне із найважливіших завдань чоловіка-батька сьогодні — це бути зі своїми дітьми, що означає насправді бути присутнім в їхньому житті.

— Що найважливіше знати для батька-християнина-католика ?

— Я думаю, найважливіше, що треба завжди пам’ятати, це те, що кожен батько завжди є сином. І навіть якщо у тебе не склалися стосунки із твоїм рідним батьком, то важливо пам’ятати, що в тебе є Небесний Батько. А Він може завжди допомогти пробачити образи до свого рідного батька. Але це можливо лише тоді, коли маєш особисті стосунки з Небесним Батьком. Під час таких тренінгів, ми зосереджуємо увагу на цьому аспекті батьківства, бо він дійсно дуже важливий. Говоримо про притчу про Милосердного Батька, в якій хтось впізнає себе у постаті доброго сина, а бачить себе марнотратним сином. Важливо пам’ятати: неможливо бути добрим батьком, не маючи стосунків із Небесним Батьком, а також нашими рідними батьками.

— Чому на семінар запрошують лише чоловіків, а жінкам «вхід заборонено»?

— Не те, що «жінкам вхід заборонено» (усміхається) … У мене часто виникає запитання, дивлячись на життя наших парафій, в яких переважають активні жінки: а де місце для чоловіків? (не в докір жінкам). У цей час чоловіки сидять десь на пиві, обговорюючи політику? Мені йдеться про те, щоб у нас в Церкві розвинувся рух чоловіків, які будуть вміти по-християнськи відпочивати і не «пастимуть задніх» у сім’ї і в Церкві.

«Сім секретів ефективного батьківства»

— У вас також є сімя. Що для вас означає бути батьком? Чому Ви вирішили займатися таким тренінгом?

— Так, у мене є сім’я. Я – «три-Д-батько», як я жартую, батько трьох донечок. Чому я вирішив займатися цим тренінгом? Мабуть, тому що свого часу сам глибоко пережив батьківство із народженням кожної дитини і примирення з власним батьком, котрий зараз далеко від мене і котрого я дуже люблю. Із цим також пов’язане моє особисте навернення. Я усвідомив, що хочу бути добрим татом для моїх дітей, а це неможливе без примирення з моїм Небесним Татом. Коли я познайомився із методикою, яку пропонує «Tato.net», то знайшов для себе багато корисного. Пізніше я зрозумів, що хочу ділитися з іншими цим добром, яке здобув. Хочу, щоб нас, добрих батьків, було більше. Якщо зло сьогодні активно себе пропагує, то добро тим більше має право на рекламу – на славу Божу і на кращі зміни у цьому світі. Я вірю, що якщо буде порядок у сім’ї, то буде порядок і в країні. Я вірю, що саме батька Бог поставив як охоронця в сім’ї і він зможе реалізувати своє покликання, якщо його компасом буде Господь.

Розмовляли Ліда Москаль і Олеся Колос, Центр святого ДомінікаNo Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.