Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Як захистити себе від тривоги і страху, або що робити, коли навколо ПТСР*

Вмикаю телевізор, а в новинах – війна, загиблі… Їду в авто, по радіо – “гради”, зриви, смерті… Приходжу на роботу – сльози в колеги, бо брат там… І вже три дні не виходить на зв’язок… Що відчуває нормальна людина в таких ситуаціях? Звісно, тривогу і страх за майбутнє – своє, рідних… Але ж як захиститися?

Є перший варіант, який називаю “черствість”, або ж терміном зі сфери реакції на стрес – “втеча”. Треба перестати дивитися новини, слухати програми, спілкуватися з тими, кому важко. У деяких ситуаціях цей варіант є допустимим, особливо для тих, хто схильний до великого та глибокого переживання і, навіть, психічних розладів. Але…

Є також інший варіант, більш доступний і універсальний для кожного – використати свої внутрішні сили та власний потенціал, щоб дати можливість собі пережити, переосмислити і опрацювати інформацію, хай навіть і негативну.

Постарайтеся більше часу приділяти батькам, дружині/чоловікові, дітям, рідним, друзям. У моменти психологічної кризи та стресу важливо не залишатися наодинці з самим собою. Обмін досвідом пережиття, спільний обід і вечеря, зрештою спільна молитва дають нам відчуття захищеності та гармонії.

Фізична активність також не завадить. Недаремно ж народна мудрість каже: “У здоровому тілі – здоровий дух”. Тому, можливо, варто переглянути свій спосіб життя і внести в нього певні корективи. Кожен може обрати собі щось до душі: заняття у спортивному залі, басейні, танці, прості вправи в домашніх умовах чи прогулянки. Головне, щоб це стало нормою Вашого життя. На думку науковців, якщо почати робити певну річ, хай, навіть, зовсім незвичну до того (бігати, стрибати на скакалці, випивати певну кількість води), то через 21 раз це стане нормою, і організм сам вимагатиме своєї порції “драйву”.

“Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти” – ось так, перефразовуючи відомий вислів, хочу звернути Вашу увагу на їжу. Адже від того, чим ми себе наповнюємо не лише духовно, а й фізично, залежить наше здоров’я. Часто ми через рекламу, пропозиції ринків чи інші чинники забуваємо, що є справді корисним. Тож, перебуваючи у стані переживання, внутрішньої напруги, згадайте про те, що приносило Вам радість, коли Ви були дітьми. Можливо, хтось належить до групи щасливчиків, яких на цілі літні канікули батьки відправляли у село до бабусі. Згадайте, чим Ви там ласували: свіжі овочі та фрукти, зелень, горіхи, молочні продукти… Забудьте про фаст-фуд і відкривайте сезон фреш-фуду. До літа ще далеко, відповідно – і до чогось свіжого, але на ринках можна знайти сушені продукти: вітамінізовану шипшину і просто компоненти на узвар (грушка, яблука, чорнослив), домашні лущені, або у шкарлупці, горіхи та інші смаколики.

Ну і ще один дуже важливий і потрібний чинник – повноцінний здоровий сон! Нічні лайкання у соцмережах, негативна інформація (тощо…) порушують не лише спокій, а й фази сну. Тому за 2–3 години до сну треба вимикати комп’ютер і телевізор. Спілкуємось або читаємо книги, чи йдемо на вечірню прогулянку. Головне – мати добрий розпорядок дня: лягати спати не пізніше ніж о 23.00 год., а вставати – о 6.00 чи 7.00 год.

Саме завдяки простим, але дуже необхідним змінам чи доповненням у Вашому життєвому ритмі можна досягти змін. Тож, будьмо здоровими!

Катерина Катращук

*ПТСР – посттравматичний стресовий розлад – важкий психічний стан, різновид тривожного розладу (неврозу), який виникає у результаті одиничної або повторюваних психотравмуючих ситуацій, як, наприклад, військовими діями, важкою фізичною травмою, сексуальним насильством або загрозою смерті.

Джерело: medcenter-lviv.blogspot.com

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.