Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Як зрушити з мертвої точки

Хочу, планую, мрію, прагну, вирішую… І що? І нічого. Застрягаю на мертвій точці, а мета не наближається ані на міліметр. Постійно тільки маячить щось на горизонті… Чому?

Природним чином видається так, що в ідеальному світі мрії та їх реалізація мають бути нерозривними. (Звісно, я маю на увазі тільки морально добрі прагнення, те, що не скривдить мене ані когось іншого.) На жаль, світ, у якому ми живемо, далеко не ідеальний. Замислюючись, чому люди не сповнюють своїх мрій, я знайшла три причини. Дехто стикається з зовнішніми завадами, інші надто слабко прагнуть, решта не знають, як узятися до втілення мрій. Пригляньмося ближче.

Не можу

Не я вибираю собі час і місце для народження. Може, я б хотіла народитися англійською королевою. А так мені залишається тільки погоджуватися з тим, що я не вона. Ще я не можу літати, проходити крізь стіни, подорожувати крізь час і робити ще багато інших цікавих речей, з якими без проблем дають собі раду герої коміксів.

Перешкоди також можуть бути менш театральними, такі як фінансова ситуація, риси характеру, брак якогось таланту, політичне становище, юридичні норми, стан сучасної науки…

Наведу кілька прикладів. Я хочу вибратися в подорож, але це для мене дорого. Можу тепер або почекати, поки назбираю потрібну суму грошей, можливо, пошукати додаткову роботу, щоби чекати менше, або так знизити стандарт подорожі, щоб вона була дешевша. Інший приклад: я хочу грати на фортепіано, але не маю гарного музичного слуху. Тому я можу брак цього таланту надробити старанними заняттями, і завдяки вправам навчитися технічно добре грати. Певно, я не стану композитором і не візьму участі в Шопенівському конкурсі, але ж я не мушу повністю відмовлятися від цієї ідеї. Якщо я мрію ходити в горах, але в мене страх висоти, то, імовірно, доведеться відмовитися від цієї ідеї. Однак, може, вдасться цю проблему усунути завдяки візитові до психолога або поступовому перемаганню себе і сходженню на щораз то вищі узгір’я. Завдяки цьому, навіть якщо я не підкорю Еверест, але в Карпати піду з великим задоволенням. Як видно, через певні обмеження від певних мрій треба відмовитися. Може, не назавжди,а на деякий час — до моменту, коли обставини зміняться. Інколи є достатньо просто понизити планку.

Не хочу

Окрім перешкод, на які ми впливу не маємо, ще є труднощі, які ми напевно можемо подолати. Часто боротьба з ними пов’язана з трудом, болем і жертвами, але перемога й тут можлива. Її здобуде той, хто прагне всього достатньо сильно. Я наведу банальний приклад. Якби хтось велів мені зробити кілька фотографій диких тварин у їхньому природному середовищі, я би сказала, що це неможливо — я для цього не пасую, зовсім.

Однак я знаю одного 18-річного хлопця, який вирішив спробувати. Йому вдалося добитися стипендії за дуже добрі результати у навчанні, завдяки чому він купив собі добрий фотоапарат. Вивчив його можливості, потім передивлявся інтернет-форуми і читав книжки, аби довідатися, де саме шукати тварин для фотографування. Він готував приманки, шив маскувальне вбрання, ходив лісами і роздивлявся сліди. Годинами лежав нерухомо на каріматі, прикритий сіткою, з обличчям, вимащеним вугіллям. Це не було легко, але зрештою в нього все вдалося. Фотознімки, які він мені показав — це щось неймовірне. А я, виходить, просто не мала достатньо сильного бажання, аби долати свої труднощі.

Не знаю, як

Коли вже хочеш чогось насправді сильно, а проаналізувавши потенційні перешкоди, можеш ствердити, що їх подолати можна, то залишається ще одне питання: як саме дійти до омріяної мети. Де шукати відповіді? Можливостей для цього не бракує. Одні вчаться на власних помилках, інші читають фахову літературу чи переривають інтренет-форуми; ще інші шукають провідників серед тих, хто вже пройшов подібний шлях і може поділитися власним досвідом. Оскільки нема жодної людини, яка би не помилялася, варто шукати інформацію в кількох незалежних джерелах, аби верифікувати результати.

Трохи практики

Подумай тепер про якусь свою нереалізовану мрію. Це може бути щось, про що ти мрієш здавна, або те, що щойно спало тобі на думку. Візьми ручку і три аркуші паперу. На першому випиши всі обмеження, на які ти впливу не маєш. Чи вони насправді роблять для тебе неможливим сповнення твоєї мрії? Якщо так — може, варто відмовитися. Якщо ні — подумай, як саме ти можеш модифікувати мету, аби її досягнення могло стати реальним.

На наступній сторінці випиши всі труднощі, які ти можеш подолати, більшими чи меншими зусиллями. Чи достатньо сильно ти хочеш, аби з ними поборотися? Якщо вважаєш, що так, то подумай, де можеш шукати відповіді на питання, в який спосіб маєш забратися до реалізації мети. Найкраще на наступному аркуші випиши собі конкретні назви книжок чи видань, адреси веб-сторінок, прізвища людей, які можуть знатися на цій темі. Якщо тобі вдалося зробити записи на всіх трьох аркушах і ти надалі бажаєш здійснити свою мрію, то перший крок ти вже зробив!

За матеріалами: credo-ua.org

Фото: Олена Качуровська

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.