Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Якщо я не можу сповідатися у місцевого священика?

сповідь

Запитання:

— Слава Ісусу Христу, дорога редакція часопису! Я не знала як до вас звернутися, тому пишу цього листа. Підскажіть, будьласка. Я пройшла катехизацію та годуюсь до першої Сповіді та першого Причастя. У нас в парафії один священник, тому саме йому я повинна перший раз сповідатися. Але в міру певних обставин, ця сповідь буде суб’єктивна, я не зможу повністю посповідатися йому, як це варто зробити. Знаю, що священник — це лише посередник між мною і Богом, але, погодьтеся, сповідник теж дуже важливий. Скажіть, будь ласка, чи я можу після першої сповіді у нього (більше, мовити, формальної), ще до Причастя, піти на сповідь до другого священника? Чи це можна зробити тільки вже після першого Причастя?

Чи обов’язково першу сповідь повинен приймати той священник, який проводив катехизацію?

Порадьте, як можна посповідатися в цій ситуції у іншого священника.

На запитання відповідає о. Якуб Ґонцяж OP, настоятель спільноти домініканців у Львові, духовний отець Львівського деканату:

— Дякуємо за Ваш лист. Відчувається у ньому турбота про те, щоб якнайкраще пережити як першу сповідь, так і Причастя.

Практика Церкви є такою, що каяник завжди має право вибрати собі свого сповідника і ніхто не може йому цього заборонити. Якщо Ви з якихось особистих причин хотіли би посповідатися не у того священика, котрий проводив катехизу, а у будь-якого іншого, то Ви цілком можете це зробити. Для цього Вам потрібно сконтактуватися з цим священиком, домовитися з ним про сповідь. Зазвичай, сповідь з цілого життя займає більше часу, ніж звичайна, тому варто подбати, щоб священик був до цього готовий.

Ідея формального підходу до першої сповіді не є вдалою, бо такий підхід може спричинитися до затаєння гріхів і таким чином перетворити цілу сповідь на недійсну. Краще не розпочинати таким чином своєї пригоди з Богом. Господь пробачає та зцілює ті місця, які ми у простоті та правді показуємо Йому. Отже, варто потурбуватися про своє повне зцілення.

Священик, який готував Вас до прийняття Таїнств, повинен бути поінформований, що Ви сповідалися у іншого отця. Це можна зробити вже після сповіді. Якщо у вашій парафії практикується видавання засвідчення відбутої сповіді,тоді вато отримати таке свідоцтво у вибраного вами сповідника.

Джерело: CREDO

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.