Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Поради із Біблії для справжньої дружби

Як стати справжнім другом? Як навчитися дружити? Комусь потрібно мати велике оточення, а комусь буде достатньо одного-єдиного друга чи подруги. Бог створив нас різними, але дав поради взаємодії, записані у Божому Слові.

Напевно важко знайти людину, яка б не замислювалася над сенсом дружби. Дружба становить лейтмотив багатьох казок, оповідань, романів. Ми всі потребуємо друзів на різних етапах нашого життя, шукаємо розуміння, підтримки, радості спілкування та дружніх обіймів. «Якщо хочеш мати доброго друга — сам стань добрим другом».

Ось що про дружбу пишеться у Святому Письмі:

1. «Друг любить протягом усього часу, він братом буде, коли спаде нещастя» (Прип 17,17). Справжні друзі мають здатні давати добрі поради, підтримати у важку хвилину. Ми всі знаємо цю тезу. А чи виконуємо?

2. «Олія і пахощі веселять серце, так само й друг солодкий, що з серця раду вділяє» (Прип 27,9). Не піддавайся критиканству. Пам’ятай, що щира похвала надає крила. Хоч недоліки інших часом помітніші, але старайся побачити і підкреслити позитивні риси свого друга. Можливо, він чи вона має таланти? Добре співає чи малює? Не мовчи

3. «Двом ліпше, ніж одному, вони бо мають ліпшу користь із своєї праці. Бо якщо впаде один, інший підтримає товариша свого» (Проп 4, 9-10). Співпрацюй. Вміння подати вчасно руку підтримки — одна з найкращих якостей друга.

4.«Хіба йдуть двоє укупі, якщо не згодились?» (Амос 3, 3). Справжні друзі мають спільні інтереси. Друг допомагає крокувати до мети, поділяє цінності. Часом потрібно змістити фокус зосередження з себе на потреби свого друга. І навпаки. Дружба — це взаємність.

5.«Не робіть нічого під впливом суперечки чи з марної слави, але вважаючи в покорі один одного за більшого від себе» (Флп 2, 3). Не гарячкуй. Пам’ятай, що друзі можуть мати різні погляди на одну й ту ж саму ситуацію, але важливо вміти дійти до компромісу. Це дає свої плоди: повага і взаєморозуміння роблять дружбу міцнішою.

6.«Багато не вчащай до дому друга твого, а то йому набриднеш і тебе він зненавидить» (Прип 25, 17). Поважай особистий простір. В дружбі це буває нелегко, адже справжні приятелі люблять проводити час разом. Особистий простір важливий в будь-якій сфері людського життя і дружба не є виключенням. У кожної людини є таємниці і надмірна цікавість викликає дискомфорт, напруження і трактується як зовнішня загроза.

7. «Все, отже, що бажали б ви, щоб люди вам чинили, те ви чиніть їм…» (Мт 7,12). Ці вірші названі «Золотим правилом дружби», які подав нам сам Ісус Христос. Ми маємо навчитися любити своїх друзів так, як любить їх Бог. З огляду на нашу людську недосконалість це важко, але ніде не сказано, що це неможливо.  

8. «Ніхто неспроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає» (Йн 15, 13). Звісно, ми знаємо, що тут говориться про Христа. Він перший пропонує нам дружбу і тільки від нас залежить: говорити з Ним, чи ні, слухати Його чи ні, віддавати свій час чи ні. Тільки досконалий Вчитель може навчити нас досконалої дружби, жертовної, лагідної, відданої. Біблія подає нам орієнтир, якою має бути справжня дружба і до цього ідеалу варто крокувати. Дружба — це процес.

І навіть крізь призму власної гріховної недосконалості можемо подібно Аврааму стати другом самого Бога, оскільки Він сам запевняє нас: «Наблизьтеся до Бога, і він наблизиться до вас» (Як 4,8).

Джерело: Credo


No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.