8 речей, які не можна одягати до храму. Навіть у літню спеку

114824 or1Короткі спідниці, вирізи, голі плечі, короткі шорти – одягнені таким чином, ми йдемо, щоб шанувати таємницю смерті Ісуса. Але слід зважати на значимість того, що відбувається під час Святої Літургії. Тут зовсім неважливо, на вулиці 28 чи 37 градусів, так само, як не надто важливо, куди Ви маєте намір піти після або перед Літургією: на озеро, до ресторану або на пікнік. Ми приймаємо рішення більше не одягатися на Літургію таким чином.

Жінки:

1. Короткі сукні або спідниці

Як перевірити, що плаття або спідниця, в яку ми вбралися, занадто коротка, щоб носити її до церкви? Просто сісти! Коли ми сидимо, ми бачимо коліна? Якщо так – це означає, що ми повинні повернутися до шафи і знайти більш довге плаття.

Чому це важливо, щоб ваші коліна були закриті? Хоча б з поваги до священиків і служителів біля вівтаря. Адже після того, як вони вдягли рясу, вони не перестають бути чоловіками. Виставлені коліна, на жаль, відволікають їхній погляд. І коли ми змушуємо їх боротися з тим, аби не відволікатися замість служіння біля вівтаря, це наш злочин. І немає ніякого виправдання, що можна знайти місце подалі від очей священика – в останніх лавках також сидять чоловіки, вони також повинні мати можливість зосередитися виключно на Богові.

mid 36414

2. Шорти і глибокі декольте

Різниця між сукнею і шортами в тому, що останні  не потрібно взагалі одягати у храм, хіба що у вашому власному саду. Останнім часом все більше жінок полюбляють цей вид одягу для виходу на люди – хоча він мало чим відрізняється від білизни. Але церква далеко не те місце, де б ми мали представляти частину своїх сідниць, якими б привабливими вони не були.

Без сорому одягають до храму глибокі декольте. Найочевидніший вираз скромності у вигляді одягу, який закриває груди, здається, не надто очевидний юним дамам. Нагадаємо – ви приходите до участі у Святій Літургії, а не на розваги до клубу.

3. Видима нижня білизна – верхня і нижня

Це нині модно – хоча текст не про моду – блузки на бретельках та брюки з дуже низькою талією. Обидва ці види одягу викликають проблеми моральні та естетичні. Не вбирайтеся так на Святу Літургію або на інші богослужіння ніколи, так само, як блузки з одним рукавом і голим плечем, прозорі блузки та топи! Крім того, не треба показувати плечі, на яких видно бретельки наших бюстгальтерів.

Ну й коротко про штани. Не забудьте відмовитися від так званих бедровок та інших штанів з низьким поясом. Чому? Бо люди, які недавно були у церкві, нагадають вам: у храмі досить часто треба ставати на коліна. Тож коли, опускаючись на коліна, люди, які сидять на лавах позаду вас чи неподалік, будуть розглядати вашу білизну замість того, щоб розглядати ікони і спілкуватися з Богом, чи є то добре, чи для цього приходять до храму?

13966086831shoes4. Голі ноги, животи напоказ, напівпрозорий одяг та шльопанці

Влітку, незалежно від того, яка надворі температура, не варто демонструвати парафіянам церкви такі частини тіла, як живіт, руки або спину.

Ми повинні пам’ятати, що церква є храмом, а не, наприклад, пляжем. Шльопанці та взуття такого типу, ймовірно, доречне для прогулянки по піску, але не для Святої Літургії. Голі ноги насправді ніколи не були знаком поваги до господаря.

5. Тісний одяг

З тієї ж причини, чому ми не повинні носити одяг, згаданий вище, на Святу Літургію не потрібно одягати дуже тісний одяг. Легінси, облягаючі блузи або обтягуючі джинси не вдягайте до Церкви!

Чоловіки:

1. Шорти

Чоловіки влітку часто вдягають щось на кшталт церковного туризму. Але це не про відвідування церкви, а про одяг для народу, який пішов туристами на пляж. Короткі штанці – не той одяг, який варто було б вдягати на зустріч із Спасителем.

Крім того, доросла людина в шортах? Хіба це личить статусу батька сімейства?

Ef5Y5iKoV-s2. Футболка типу T-Shirt

Хочеться сподіватися, що чоловік, син матері, можливо, маючи дружину вдома, має хоч одну пристойну сорочку! Однак, дивлячись на чоловічі вбрання в церквах протягом весни і влітку, здається, що поприходили кавалери, які повертаються з прогулянки з собакою.

Футболка – зручний одяг для прогулянки на велосипеді, пробіжки або стрижки газону, але не для церкви!

3. Штани з низькою талією

В рамках фемінізації чоловічої моди, чоловіки частіше носять Hipster-брюки і брюки з низькою талією. Коли вони стануть на коліна, на жаль, ви можете побачити все. Ніхто не йде до церкви для того, щоб дивитися саме на це.

Одягаючись влітку до церкви, слід уявити, що Ви йдете на зустріч з британською королевою – чи Ви одягнетесь у  легінси і шльопанці? Чи у футболку і шльопанці? Тож подумайте і усвідомте, що значимість, гідність, слава і велич Христа – Царя Всесвіту – нескінченно більша за будь-якого земного монарха.