Успенський піст – Спасівка

Християни перших віків завжди готувалися постом і молитвою до великих празників.
З цієї священної практики з часом розвинулися коротші чи довші пости. Насамперед це Великий піст перед світлим празником Господньої Пасхи. Перед празником Христового Різдва ввійшов у звичай піст Пилипівки. З особливого культу до святих верховних апостолів Петра й Павла виник піст Петрівки. А вкінці прийшов наймолодший з чотирьох річних постів – піст Успенський. Ним ми приготовляємо себе до найбільшого празника Пресвятої Богородиці, її святого Успення. Так ми наслідуємо пости й молитви Пресвятої Діви Марії, якими вона готувалася до зустрічі Свого Божого Сина у Своєму Успенні. Успенський піст відомий у нас також як Богородичний, Спасо-Богородичний, чи Спасівка.