Чи маєш дар бути самотнім?

Чи дістав ти від Бога покликання і здатність бути самотнім, аби краще Йому служити? Другу частину запитання обов’язково потрібно брати до уваги.

Для учнів Ісуса сенс буття самотніми становила не свобода від відповідальності. Це свобода задля більшої відповідальності.

Святий Павло вважає, що життя у вільному стані – прекрасне. Під кінець розділу (1 Кор 7) він навіть каже, що цей стан кращий від подружжя. Але не каже, що ти повинен зректися відповідальності, працювати на півставки, щодня плавати на вітрильній дошці, подорожувати, грати в гурті, який ніколи не їздить з концертами…

Ти не можеш чергові десять років свого життя турбуватися тільки про те, щоб розслабитися.

Чи у ваших вухах це звучить, як Євангеліє? Для св. Павла сенс буття самотнім полягає в тому, щоб служити Богові у такий спосіб, як це неможливо зробити в подружжі.

Мій колега відмовився від приятелювання з чудовою дівчиною, оскільки хотів на кілька років виїхати до країн, що розвиваються. Він інженер і знайшов роботу в неприбутковій організації, яка копала криниці в Мозамбіку. Три роки він не злазив з мотоцикла, бо ж їздив від села до села. Вночі ставив намет у кущах, а вдень навчав людей, як шукати чисту воду.

Для нього то був прекрасний досвід. І йому було би дуже важко це здійснити, якби він мав дружину й дітей. Тому він вирішив: аби піти за Божим покликом, я мушу залишитися неодруженим.

Якщо ти отримав цей дар навіть на якийсь момент, то не марнуй часу і не старайся завести роман. Роби те, що Бог вкладає у твоє серце.

Джон Марк Комер

За матеріалами: credo-ua.org