Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Надмірна прив’язаність до комп’ютера дуже шкодить душі, – Папа Франциск

Під час повернення Папи до Ватикану з апостольського візиту до Сараєво у літаку журналісти мали змогу поговорити зі Святішим Отцем, в тому числі й про марнування часу при користуванні сучасними засобами комунікації.

Оскільки переліт був коротким, то для вже традиційної прес-конференції шляхом жеребкування було обрано лише три запитання. Останнє стосувалося зустрічі Папи Франциска з молоддю, коли він звернув увагу на важливість того, щоб правильно користуватися засобами комунікації. «Чи могли б Ви поглибити в цьому контексті поняття марнування часу?» – запитувала іспаномовна журналістка.

Родина збирається за столом, а діти зі смартфонами перебувають у іншому світі

Святіший Отець звернув увагу на «дві відмінні речі». Перша стосується способу, друга – змісту.

«Існує спосіб, який дуже шкодить душі: це надмірна прив’язаність до комп’ютера. Це завдає шкоди й відбирає свободу, робить тебе невільником комп’ютера», – сказав Папа, вказуючи, наприклад, на таке явище, про яке чув від батьків, що коли родина збирається за столом, то діти за посередництвом смартфонів перебувають у іншому світі.

Прив’язаність до комп’ютера завдає шкоди й відбирає свободу, робить тебе невільником

«Це правда, що віртуальне спілкування – це дійсність, якої ми не можемо заперечувати: ми повинні вивести його на добрий шлях», – наголосив Папа, пояснюючи, що «коли це відриває нас від спільнотного життя, від родинного і суспільного життя, але також від спорту, мистецтва, залишаючи прив’язаними до комп’ютера, то йдеться про психологічний розлад».

Віртуальне спілкування – це дійсність, якої ми не можемо заперечувати: ми повинні вивести його на добрий шлях

Щодо змісту, то Святіший Отець зауважив, що існує багато «забруднених речей», починаючи від порнографії до пустопорожніх передач, які не несуть жодних цінностей, а лише розпалюють споживацтво і бажання насолод. «Знаємо, – додав він, – що споживацтво є раковою пухлиною суспільства, нею ж такожрелятивізм. І про це йтиме мова у моїй наступній енцикліці, яка побачить світ ще цього місяця».

А що можна порадити батькам? Наприклад те, щоби комп’ютер був не в дитячій кімнаті, а в місці, доступному для всіх.

За матеріалами: credo-ua.org

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.