Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Папа: Пресвята Євхаристія – це не нагорода для добрих, але сила для слабких і грішних

Під час Останньої Вечері Ісус Христос дарує нам Своє Тіло і Кров під видами хліба та вина, щоб залишити нам спомин про Свою жертву невичерпної любові. 

Про це проповідував Папа Франциск під час Святої Меси, яку він очолив на площі перед Папською Латеранською базилікою святого Івана 4 червня ввечері, з нагоди празника Найсвятішого Тіла та Крові Христових. За словами Вселенського Архиєрея, це, повне благодаті Євхаристійне Богослуження, стало для апостолів тим необхідним багажем, який уможливив їм пройти визначений для них історичний шлях та поширити Боже Царство на ввесь світ. Дар, який Христос зробив для них,  добровільно віддаючи своє життя на хресті, стане для них світлом і силою. І цей Хліб життя дійшов аж до нас! Ніколи не закінчується здивування Церкви перед цією реальністю! А це здивування, у свою чергу, живить контемпляцію, адорацію та спомин.

Далі Єпископ Риму вказав на небезпеку, яка чигає на християн: роз’єднання та приниження. Ми роз’єднуємося тоді, коли стаємо неслухняними на Боже Слово, коли не живемо у братерстві між собою, коли суперничаємо одні з одними, щоб зайняти перші місця, коли не знаходимо сміливості, щоб свідчити милосердну любов, коли не вміємо запропонувати іншим надію. Папа наголосив: «Пресвята Євхаристія дозволяє нам не роз’єднуватися, адже є вузлом єднання, довершенням Союзу, живим знаком любові Христа, Який упокорився і принизився, щоб ми залишились у єдності». Беручи участь у Пресвятій Євхаристії і живлячись нею, ми вступаємо на шлях, який не допускає поділів. Христос, присутній серед нас під видами хліба та вина, вимагає від нас, щоб сила любові долала всякі поділи і, в той же час, стала єднанням також із найубогішими, підтримкою для слабких, братньою увагою до тих, які потребують нашої допомоги й підтримки у щоденному житті та є у небезпеці втратити віру.

А роз’яснюючи небезпеку «приниження», Папа наголосив, що це означає применшувати християнську гідність. Це стається тоді, коли ми дозволяємо, щоб до нас доторкнулись різні ідолопоклонства нашого часу: показовість, консумізм, егоцентризм, конкурентність, нахабство, небажання визнати свої помилки і потребу в інших людях. Усе це, за словами Вселенського Архиєрея, принижує християнина, робить нас літеплими, обмеженими християнами, а навіть – поганами.

Спаситель пролив Свою Кров на хресті як ціну за те, щоб ми були обмиті від усіх гріхів, щоб ми не принижували нашу християнську гідність, щоб ми дивились на Нього, щоб черпали із Нього як із невичерпного джерела, і, таким чином, уникнули небезпеки зіпсуття. Кров Христа Ісуса перемінить нас: ми завжди залишаємося бідними грішниками, але Його Найсвятіша Кров визволить нас від наших гріхів та поверне нам нашу гідність, визволить нас від зіпсуття. «Таким чином, Пресвята Євхаристія актуалізує Союз, який нас освячує, очищає та єднає нас у подивугідному сопричасті з Богом, – підкреслив Святіший Отець, додаючи, що Пресвята Євхаристія не є нагородою для добрих, але «силою для слабких, для грішних», яка дозволяє крокувати вперед дорогою християнського життя.

На закінчення проповіді Папа заохотив усіх до участі у Пресвятій Євхаристії, кажучи: «І не забуваймо: Щоб не роз’єднуватись, споживайте цей вузол єднання; а щоб не принижуватись, пийте ціну вашого викуплення».

Джерело :Радіо Ватикан

 

 

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.