Папа: Бути матір’ю – це життєвий вибір

аудієнція«Суспільство без матерів було би нелюдяним суспільством, тому що мами вміють завжди, навіть в найгірших хвилинах, свідчити лагідність, самопосвяту, моральну силу». Свою катехизу під час першої у новому році загальної аудієнції Папа Франциск присвятив матері.

«Кожна людська особа завдячує матері своїм життям, і майже завжди — завдячує і подальшим існуванням, загальнолюдським та духовним формуванням», — зауважив Папа, додаючи, що не зважаючи на такі важливі завдання, не зважаючи на те, що мамі присвячено багато поетичних похвал, у щоденному житті трапляється так, що її замало вислуховується, що їй замало допомагається, і часто, «готовність матері посвячуватися дітям використовується для того, щоб «заощаджувати» на соціальних видатках». «Трапляється, — додав він, — що також і в християнській громаді мама не завжди зустрічає справедливе ставлення, вона замало вислуховувана».

У контексті того, що у центрі життя Церкви перебуває Ісусова Матір, Папа звернув увагу на те, що також матері, які готові на велику жертовність задля своїх дітей, але часто і для інших, повинні би зустрічати більше уваги, більшого розуміння своєї щоденної боротьби і своїх бажань, щоб принести «якнайкращі та автентичні плоди емансипації».

«Матері є найсильнішою протиотрутою від поширення егоїстичного індивідуалізму. «Індивід» етимологічно означає «неподільний». Матері, натомість, «діляться», починаючи від тієї миті, коли стають притулком для дитини, щоби привести її на світ і виростити. Саме матері найбільше ненавидять війну, яка вбиває їхніх дітей. Часто думаю про тих мам, які отримують листа: «Повідомляю, що Ваш син загинув, захищаючи батьківщину…». Бідні жінки. Які ж це великі страждання для матері!», — сказав Папа.

У цьому контексті він пригадав повчання архиєпископа Оскара Ромеро, який говорив про існування «материнського мучеництва», навчаючи, що «віддати життя за віру» не означає лише бути вбитим, але також «віддавати його в тиші, сповняючи свої обов’язки, в молитві», подібно до мами, яка «зачинає дитя у своєму лоні, приводить його у світ, годує, ростить та з любов’ю ним опікується». «Бути матір’ю означає не лише народити дитину, це — життєвий вибір, … вибір віддати своє життя», — наголосив Святіший Отець.

«Матері часто передають найглибший сенс побожності, адже в перших молитвах і жестах побожності, яких навчається дитина, виписана цінність віри у житті людської істоти», — зауважив Папа, додаючи, що це послання, яке «віруючі матері вміють передавати без надмірних пояснень». А ми не є сиротами, тому що «є дітьми Церкви, дітьми Пресвятої Богородиці, дітьми наших матерів».

За матеріалами: Радіо Ватикан