Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Папа нагадує, що святість — це для всіх

otесОсобливо пам’ятним буде звернення уваги на боротьбу людини зі злим духом, — так оцінює нове Апостольське повчання о. Яцек Салій ОР.

«Франциск чітко нагадує, що правда про диявола — це ніякий не міф, а диявол є ворогом нашого спасіння. Він нагадує, що християнське життя це постійна боротьба з дияволом, який є князем зла», — сказав о. Яцек у Варшаві під час представлення польського перекладу адгортації «Радійте й веселіться». Домініканець зазначив, що вчення про злого духа вочевидь у Церкві постійно присутнє, але його вже давно не нагадували в такий виразний спосіб.

Отець Яцек звернув увагу також на те, що серед численних осіб, чиїми прикладами Папа заохочує ступити на шлях святості, є не тільки канонізовані чи беатифіковані. Згадано в повчанні, наприклад, в’єтнамського кардинала Франсуа Ксав’є ван Туана, який 13 років провів у комуністичному ув’язненні. Отець Салій нагадав, що цю постать згадував також папа Бенедикт XVI в енцикліці «Spe salvi».

Інший фрагмент, який привернув увагу польського теолога, — це той, де Папа цілком ясно зізнається, що, по суті справи, немає святих, які були би вільні від помилок та гріхів. «Вочевидь ми у Церкві завжди про це знали і не раз так говоримо, але те, що Папа у документі такого рангу говорить про це однозначно, дуже радує людину», — визнав о. Яцек.

Домініканець зазначив також, що Папа в цьому повчанні наводить документи єпископатів з усіх континентів — за винятком Європи. На думку о. Салія, це значуще оминання. «Значення Європи у Церкві — велетенське, але, може, й насправді інколи переоцінюване», — прокоментував він.

За словами голови КАІ Марціна Пшецішевського, ключову рису адгортації становить нагадування про загальне покликання до святості кожного вірного, священика чи мирянина, причому не виключно католика, бо Папа Франциск говорить про екуменічний аспект святості.«Папа полемізує з закоріненим у нашій свідомості міфом, ніби святий — це хтось, хто втікає від світу, живучи виключно молитвою і спогляданням, — зазначив керівник КАІ. – Франциск пише про молитву і споглядання як про будування зв’язку з Богом, але підкреслює, що святий — це той, хто віддає всі сили на перемінювання світу4, в якому живе, до добра».

«Gaudete et exsultate» («Радійте й веселіться») — це вже третє Апостольське повчання Папи Франциска (після «Evangelii gaudium» та «Amoris laetitia»). Папа пише в ньому про загальне покликання до святості, загрози у її осяганні, а також про доконечну для досягнення святості духовну боротьбу зі злом.


Джерело: CREDO

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.