Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Розпорошення на молитві та 7 способів боротьби з ним

web3-praying-man-rosary-light-shutterstockБоротися з ним чи прийняти? Дивитися на хрест чи краще очистити стіни від образів і заплющити очі? Як порадити собі з розсіянням на молитві?
Вам це знайомо? Звісно, знайомо! Ви закінчили відмовляти десяток Розарію і розумієте, що бездумно його відтарабанили? Або: виходите з храму після Меси з планом покупок на наступний тиждень, але поняття не маєте, який уривок із Євангелія сьогодні читали на Службі Божій?

Розпорошення на молитві трапляється з усіма, хто молиться. Варто поглянути на них, оскільки вони можуть багато розповісти про наше духовне життя. Можна також їм зарадити.  

1.Господи, допоможи мені!
Варто звернутися до Бога по допомогу. Він чекає на мене, хоче зі мною зустрітися і добре знає, як важко зосередитись. Якщо я Його попрошу, то Він може мені з цим допомогти. Прохання про добру молитву — вже молитва.
Для Ісуса моє бажання бути з Ним важливіше, ніж духовний перфекціонізм. А мені відволікання дозволяють здобути смирення і довіру і зрозуміти, що все, що я маю — зокрема, духовні блага, — було мені дано. Святий Августин пише: «Де немає спокуси, там немає молитви».

2.Відкладіть телефон
Однак важко визнати, що відволікання — не проблема. Оскільки ми говоримо, що молитва — це розмова з Богом, то можемо порівняти розпорошення уваги з переглядом інтернету в телефоні або читання газети під час зустрічі з коханою людиною.
Якщо я постійно їм піддаюся — то не молюся. Я не будую зв’язку з Господом, не даю Йому можливості доторкнутися до моєї душі. Розпорошення завжди атакуватимуть мене, але я завжди повинен намагатися зосередитися на Богові.

3.Поставте будильник
Деякі зовнішні відволікання можна легко і ефективно усунути. Я молюся вранці будь-як, поспіхом, роздратована звуками з дитячої кімнати? — може, просто потрібно налаштувати будильник на 15 хвилин раніше? У мене бурчить у животі і я роздратована? — може, поснідати перед молитвою? Я не маю вдома умов для молитви? — може, по дорозі додому зайти до храму?

4.Зачиніть двері
Деяким людям легше молитися, коли вони дивляться на хрест або на образ святого, інші воліють заплющити очі або вдивлятися у фрагмент Святого Письма. Кожен повинен сам знайти, що допомагає йому зустрітися з Богом. Такі вподобання можуть змінюватися: сьогодні мені краще молитися в тиші й темряві, а завтра — прогулючись «на лоні природи».
Безперечно варто спробувати метод, який Ісус порадив своїм учням: «А ти, коли молишся, увійди до своєї кімнати, зачини двері і помолися Отцеві своєму, що в тайні».

5.Подивіться на Нього
Іноді, коли молитися особливо важко (або коли занадто легко), найкращий спосіб — це дивитися в тиші на хресті або перебувати перед Пресвятими Дарами.
Святий Йоан Марія Віанней якось помітив, що один із його парафіян проводить багато часу перед Пресвятими Дарами. Він запитав його, що той там робить. «Я нічого не роблю. Я дивлюся на Нього, а Він дивиться на мене», — відповів чоловік.

6.Дозвольте їм бути
Учителі духовного життя радять не боротися з розсіюванням за будь-що, бо тоді боротьба стане ще одним розпорошенням. Замість того, щоби брати їх за барки, краще дозволити їм бути. І зосередитися на Богові.

7.Витягніть їх на поверхню
Варто запитати себе, звідки беруться думки, які перешкоджають молитві. А потім витягти ці «заважалки» і показати їх Господу. Може, я бездумно тарабаню «Отче наш», бо переживаю про складну зустріч на роботі або непокоюся про стан рахунку? Якщо ці справи такі важливі для мене, то я обов’язково маю поговорити про них з Ісусом.
Він мене любить і цікавиться всім, що мене стосується. Роздивляючись під лупою свої почуття, можна також відкрити багато цікавих речей. Якщо стан моїх фінансів вибиває мене з рівноваги, бо я не можу поїхати у відпустку за кордон, то, можливо, було би непогано обговорити з Богом список моїх пріоритетів?

Переклад CREDO за матеріалами: Йоанна Операч, Aleteia

Джерело: CREDO

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.