Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Папа: закритість на Святого Духа — це не тільки брак свободи, але й гріх.

Папа Франциск Зіслання«Світ потребує чоловіків та жінок, які не закриті у собі, а сповнені Святим Духом», — наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час святкового Євхаристійного богослужіння, яке він очолив у неділю, 24 травня 2015 р., в базиліці св. Петра з нагоди урочистості П’ятдесятниці. 

Коментуючи біблійні читання, Святіший Отець звернув увагу на те, як Святий Дух діє на окремих людей і на спільноту: провадить до повноти істини, оновляє землю та подає свої плоди.

Коли Ісус обіцяє своїм учням Святого Духа, то називає Його «Духом істини» і пояснює: Його дією буде те, що Він «дедалі глибше впроваджуватиме їх у розуміння того, що Він, Месія, сказав і зробив». «Апостолам, нездатним перенести спокусу Страстей їхнього Учителя, Святий Дух дасть новий ключ для розуміння, впроваджуючи їх в істину та красу події спасіння», — зазначив Наступник св. Петра. Він нагадав, що апостоли, які спершу були перелякані й перебували за зачиненими дверима, вже більше не соромитимуться Христа і не боятимуться людського суду: збагнувши повноту істини, вони звіщатимуть її всім. «Ці люди, на початку залякані й заблоковані, замкнені в Горниці, аби уникнути наслідків відлуння Великої П’ятниці, — вже не соромляться, що вони учні Христа, вже не тремтять перед людськими трибуналами, — сказав Папа. — Завдяки Святому Духові, яким наповнені, вони розуміють “усю правду”, тобто що смерть Ісуса це не поразка Його, але остаточне вираження Любові Бога; Любові, яка у воскресінні долає смерть і возносить Ісуса як Живого, Господа і Відкупителя людини, історії та світу. А ця дійсність, свідками якої вони є, стає Доброю Новиною, яку потрібно проголошувати усім».

 «Святий Дух, якого Христос послав від Отця, і Дух-Творець, який дав життя кожній речі, — це той самий Дух, — вів далі Папа. — Тому пошана до створіння є вимогою нашої віри: “сад”, у якому ми живемо, доручений нам не для того, щоб ми його експлуатували, але для того, щоб ми його обробляли та з пошаною оберігали». А це стає можливим лише тоді, коли Адам, «людина, створена з землі», дозволяє Святому Духові оновити себе, наново створити за прикладом Христа, нового Адама.

Святий Павло у Посланні до Галатів описує, якими є плоди Духа, протиставляючи схильності плоті, що ними є діла егоїстичної людини, закритої на діяння Божої благодаті, та наслідки відкритості на діяння Святого Духа, з чого випливає наполегливий заклик: «Духом ходіте».

«Світ потребує відкритих чоловіків та жінок, наповнених Святим Духом. Закритість на Святого Духа це не лише брак свободи, але й гріх. Існує чимало способів закритися на Святого Духа: в егоїзмі власної користі, в суворому легалізмі, схожому на позицію законовчителів, яких Ісус називає лицемірами; через брак пам’яті про все те, чого Ісус нас навчив; живучи християнським життям не як служінням, але для шукання особистої вигоди тощо. Світ, натомість, потребує сміливості, надії, віри та витривалості учнів Христа. Світ потребує плодів Святого Духа», — наголосив Папа, зазначаючи, що, зміцнені Святим Духом, ми станемо здатні «безкомпромісно боротися з гріхом та корупцією, яка дедалі більше, день за днем, поширюється у світі, та з терпеливою витривалістю присвячуватися ділам справедливості й миру».Джерело: CREDO

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.