Гимн нашої парафії

audio
Слова: Тетяна Гурей Музика: Любомир Кончаківський Виконали: Любомир та Олеся Кончаківські, молодіжний хор "Слідами Херувимів"

Категорії

Пожертва на храм

Ми на Facebook

Покровителі студентів: 10 святих із різних епох.

knizhka

Сьогодні, 17 листопада, відзначається Міжнародний день студента.

Також сьогодні, у 3-й четвер листопада — Всесвітній день філософії.

З цієї нагоди пригадуємо святих заступників студентів. Святі, які пережили непросте та цікаве житті у різні епохи, які зрозуміють усі труднощі, пов’язані із навчанням.

катерина

Свята Катерина Александрійська (IV ст.)

Легендарна християнська свята, великомучениця, донька знатного правителя міста Александрії. Приблизно в 305 або 313 році вона загинула в Александрії. Офіційно св. Катерина Александрійська не вважається покровителькою вчених чи студентів. Але один випадок із її життя показує, що дівчина була надзвичайно розумною, вміла доводити й переконувати та страждати за свої погляди.

Коли вісімнадцятирічна Катерина відмовилася виконувати імператорські едикти і скласти жертву богам, засвідчивши свою віру в Єдиного Бога, в Александрії було скликано великий міський диспут. На диспуті 50 тодішніх мудреців і філософів викладали свої погляди щодо помилковості християнської доктрини, а Катерина відповідала їм, пояснюючи суть християнства. Згідно з легендою, їй на той час було 18 років, і мудреці її не відвели від істини – навпаки, вона сама багатьох переконала в істинності християнської віри. Заодно навернулася й дружина тетрарха Максиміана, присутня на диспуті.

За свої переконання Катерина була піддана жорстоким катуванням і смертній карі.

Тома Аквінський

Святий Тома Аквінський (1225-1274)

Домініканець, один із найвизначніших та найвпливовіших філософів і теологів в історії.

Він був настільки серйозним і впорядкованим мислителем, що створена ним система вивчення будь-якої сфери знань чи ідей працювала довгі століття, і папи останніх часів, починаючи з кінця ХІХ століття, закликають до неї повернутися.

Тома викладав теологію в Парижі, в університеті Сорбонни; потім в Італії був викладачем і папським проповідником.

«Сума теології» — найвідоміший твір Аквіната, у ній усі питання пізнання природи і суспільства розглядалися з позицій теологічного раціоналізму.

Канонізований у 1323 році.

Ядвіга

Свята Ядвіґа (1374-1399)

Королева Польщі, дружина Владислава II Ягайла; мала титул «королеви Русі», приєднала Галицьку Русь до Польської корони, «мати трьох народів»; багато спричинилася до поширення освіти і християнства.

Зокрема, при університеті Праги Ядвіга заснувала Литовську колегію для освіти священиків, закладала численні храми, школи та монастирі, турбувалася про наявність у храмах літургійних книг та начиння. Заради того, щоби християнство доходило до люду і було ним зрозуміле, а не нав’язуване, у Кракові королева заснувала бенедиктинський монастир, де молилися польською, а не латиною, і підтримувала поширення богослужінь народною мовою. Вона ж заснувала богословський факультет при Краківському університеті, запросивши відомих викладачів із різних країн. Співзасновниця Ягеллонського університету.

Канонізована 1997 року.

Станіслав Костка

Святий Станіслав Костка (1550-1568)

Покровитель Польщі, католицької молоді та міністрантів. З дитинства вирізнявся чистотою і сором’язливістю, червонів при непристойних розмовах, уникав пустопорожніх балачок. У 14 років вступив до віденської школи єзуїтів. Навчався ревно, і хоча спершу наука йому не давалася через брак підготовки вдома, то за три роки він став одним із найкращих учнів.

Згодом вступив до Ісусового Товариства, де пробув недовго через швидку смерть. Канонізований 1627 року.

Святий Алойзій Гонзага

Святий Алойзій Гонзага (1568–1591)

Присвятив себе Діві Марії для повної чистоти, як йому було дев’ять років, усвідомлюючи, що означає ця обітниця. Вступив до Ісусового Товариства. Відомий своєю аскетичністю, самобичуванням, суворими постами. П’ять років Луїджі Гонзага прожив як брат-послушник у єзуїтів, і помер під час епідемії, що вибухнула 1590 року. Тиф його обійшов, а ось догляд за хворим чумою коштував йому життя.

Канонізація відбулася 1726 року, а 1729 року Папа Бенедикт ХІІІ проголосив св.Алойзія Гонзагу покровителем молоді, зокрема студентів.

берхамас

Святий Йоан Берхаманс (1599-1621).

Ще один святий єзуїт, покровитель студентів. Помер у 22 роки, не доживжи до священницьких рукоположень.

Тіло його спочиває у Римі, а серце — у єзуїтському храмі у Лювені.

Канонізований у 1887 році.

копертіно

Святий Джузеппе з Копертіно (1603-1663)

Італійський чернець-францисканець. Він був великим нездарою і не надавався до навчання. Але при цьому був містиком та мав дар левітації. Покровитель пасажирів літаків, льотчиків, космонавтів, розумово відсталих людей, випробувачів і бідних студентів.

Канонізований у 1767 році.

дон Боско

Святий Йоан Боско (1815-1888)

Місія отця Боско мала початок з відвідання в’язниці, де молодий священик побачив велику кількість молодих хлопців. Цей сумний факт зробив переворот у його житті і окреслив все його священицьке життя і душпастирську місію: «якби ці юнаки мали якусь близьку особу в житті, вони би ніколи не потрапили сюди». Тоді о. Йоан вирішив стати такою близькою особою для багатьох.

Саме цьому святому Папа Йоан Павло ІІ доручив молодь усього світу, проголошуючи Йоана Боско «батьком та другом молоді» і покровителем усіх вихователів, педагогів, молоді, студентів та видавців.

Канонізований у 1934 році.

св. Едита Штайн

Свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) (1891—1942)

Жінка-філософ, християнка родом із єврейської сім’ї, монахиня-кармелітка, жертва нацистських переслідувань, загинула в Освєнцимі.

Вона свідомо і наполегливо шукала істину – і прийшла до віри, до християнської віри, до католицизму. Сама бо казала, що «прагнення істини було її єдиною молитвою». І ще – «хто шукає істину, той шукає Бога, розуміє він це чи ні».

Ця свята допоможе у пошуках істини. Варто лише попросити.

Канонізована у 1998 році.

Йоан Павло ІІ

Святий Йоан Павло ІІ (1920-2005)

Актор, поет, мислитель, Папа Римський, святий.

Неможливо не згадати у цьому переліку св. Папу-слов’янина Йоана Павла ІІ, який так любив молодь і велику частину свого життя, коли ще жив і працював у Польщі, присвятив вихованню студентів.

Ставши Папою, також багато часу присвячував студентській молоді. Саме він заснував Всесвітні з’їзди молоді. А в першій своїй промові з вікна Апостольського Палацу перед молитвою «Ангел Господній», Йоан Павло ІІ звернувся до молоді з такими словами: «Ви — майбутнє світу! Ви — надіяЦеркви! Ви — моя надія!».

Канонізований 2014 року.

Цей перелік далеко не вичерпний. Додавайте у коментарях своїх улюблених святих заступників.



Джерело: CREDO

No Comments Yet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.